اخبار

کارت کار اتباع خارجی تمدید می شود

کارت کار اتباع خارجی تمدید می شود
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: ثبت نام کارت کار موقت اتباع افغانی دارنده مدرک اقامتی کارت آمایش 12 و کارت هویت 11 عراقی از روز جاری (دوشنبه مورخ 20 / 9 / 96) لغایت پایان دی ماه سال جاری توسط ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای مجاز انجام می شود.

دکتر غنیان ضمن اشاره به ممنوع بودن حضور اتباع در شهرستانهای شاهرود، دامغان و میامی افزود: از این پس صدور یاتمدیدکارت کار اتباع افغانی دارای اقامت در شهرستان گرمسار، آرادان و ایوانکی با مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گرمسار و صدور یاتمدیدکارت کار اتباع افغانی دارای اقامت در سایر شهرستان های استان در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سمنان انجام خواهد شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از کارفرمایان متقاضی استفاده از خدمات اتباع خارجی خواست تا قبل از بکارگیری اتباع در مشاغل، وضعیت اقامت و کارت موقت کار اتباع را جویا شده و از بکارگیری اتباع فاقد مدارک اقامتی و اشتغال معتبر خودداری نمایند.

وی در مورد برخورد قانونی با کارفرمایانی که از اتباع خارجی غیرمجاز استفاده مینمایند، گفت: علاوه بر معرفی کارفرمایان خاطی به مراجع قضایی، به ازای هر روز استفاده از اتباع خارجی غیرمجاز، به میزان حداقل 5 برابر حداقل دستمزد روزانه کارگری جریمه می شوند(سال جاری روزانه حدود 150هزارتومان)

۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید