اخبار

جلسه شناسائی ظرفیتهای ایجاد اشتغال در دهستان طرود – شاهرود برگزار گردید

جلسه شناسائی ظرفیتهای ایجاد اشتغال در دهستان طرود – شاهرود برگزار گردید
جلسه بررسی و شناسائی ظرفیتهای ایجاد اشتغال در روستاهای دهستان طرود با حضور دکتر قنبری معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سمنان و دکتر غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهندس هاشمی معاون محترم استاندار و فرماندار شاهرود و جمعی از مدیران کل و مدیران شهرستانی و دهیاران و شوراهای روستا در روستای سطوه و طرود برگزار گردید.

در این جلسه دکتر غنیان مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن بیان مزیت های سکونت در روستا عنوان کرد: با استفاده از ظرفیتهای مناسب در محیط روستا و با توجه به شناسائی مزیتهای نسبی هر روستا جهت کسب و کار می توان زمینه مناسب جهت مانده گاری جمعیت و بازگشت مهاجرین فراهم نمود و موجب توسعه و رونق بخشیدن اقتصاد روستا شد.

وی افزود: سیاستهای دولت و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی توسعه اشتغال روستاها می باشد و یکی از این سیاستها طرح روستا تعاون می باشد و تشکیل تعاونی های توسعه روستایی و تامین نیاز و محصولی بعنوان بهترین تعاونی ها متناسب با پتانسیل ها و مزیت های نسبی در هر روستا است.

غنیان تصریح کرد: هدف از طرح روستا تعاون مشارکت حـداکثری روستائیان در فعالیت های اقتصادی و تشویق به همکاری های جمعی، ارتقاء درآمد روستائیان و راه اندازی فعالیت های اقتصادی ، تولیدی ، خدماتی و بازرگانی در جهت توانمند سازی ساکنان روستاها می باشد.

وی از دهیاری ها و شوراهای اسلامی دهستان طرود خواست در هر روستا با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که در خصوص گردشگری – تولیدی – کشاورزی دارد حداقل یک پروژه را تعریف و با جذب سرمایه های خرد اهالی روستا و تجمیع سرمایه های اندک در قالب تشکیل تعاونی فراگیر توسعه روستائی ضمن فراهم آوردن زمینه اشتغال جوانان از مهاجرت بی رویه اهالی به شهرها جلوگیری نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در ادامه در خصوص نحوه تشکیل شرکتهای تعاونی و تسهیلات طرح روستا تعاون و مشاغل خانگی و پشتیبان مطالبی را بیان و آمادگی کامل ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را در جهت ارائه هر گونه خدمات در زمینه های مرتبط و تشکیل تعاونی ها را اعلام کرد.

۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید