اخبار

برگزاری همایش توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر در شاهرود

برگزاری همایش توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر در شاهرود
همایش توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر در شهرستان شاهرود با حضور دکتر رستمی معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل صندوق بیمه روستائیان ، کشاورزان و عشایر کشور،دکتر حسینی نماینده مردم شهرستانهای شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی و مهندس هاشمی معاون استاندار و فرماندار شاهرود، دکتر غنیان مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و جمعی از مسئولین و روسای شهرستان شاهرود ، بخشداران ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در سالن اجتماعات فرمانداری شاهرود برگزار گردید.

در این همایش اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: دو مولفه ی ایجاد رفاه اجتماعی و وجود طرحهای کسب و کار در روستا باعث ماندگاری جمعیت در روستا و جلوگیری از مهاجرت روستائیان می شود.

ایشان با اشاره به اهمیت داشتن شغل که سبب توسعه پایدار در جوامع روستائی می گردد، افزود: یکی از سیاستهای وزارت تعاون ‌کار و رفاه اجتماعی در خصوص توسعه روستاها و ماندگاری جمعیت، طرح روستا تعاون می باشد.

وی این طرح در راستای توسعه و تقویت بخش تعاون در روستاها دانست و ایجاد بهبود فرصت های شغلی جدید در روستاها ، بهبود منزلت اجتماعی و اقتصادی مردم روستا، ‌توسعه پایدار مناطق روستایی ، ساماندهی سرمایه ها خرد ، افزایش مشارکت مردمی و پیشگیری از مهاجرت را از مهمترین اهداف طرح روستا تعاون برشمرد و افزود: توسعه روستا ، ارتقاء شاخص های اجتماعی ، فرهنگی و ارتقاء شاخص های اقتصادی از مهمترین دستاوردهای قابل پیش بینی این طرح می باشد.

 غنیان گفت: با ایجاد تعاونی ها در محیط روستایی می توان انتظار داشت که ضمن تحقق مهمترین اهداف توسعه در این مناطق ایجاد اشتغال و افزایش درآمد گروههای کم درآمد روستایی و کاهش فقر در مناطق روستایی ارتقاء می یابد.

۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید