اخبار

برگزاری دوره آموزشی سیستم مدیریت فرایند (PSM) وی‍‍ژه بازرسان کار در استان سمنان

برگزاری دوره آموزشی سیستم مدیریت فرایند (PSM) وی‍‍ژه بازرسان کار در استان سمنان
دوره آموزشی دو روزه مدیریت ایمنی فرایندی (PSM) ویژه بازرسان کار استان سمنان، در محل دانشگاه سمنان، با همکاری دانشکده HSE شیمی دانشگاه سمنان و با حضور نمایندگان انجمن صنفی مسئولین ایمنی سمنان برگزار گردید.

بهرام جمشیدی رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان هدف از این دوره آموزشی را آشنایی بیشتر بازرسان کار و اعضای انجمن صنفی مسئولین ایمنی سمنان با اصول و مبانی سیستم مدیریت ایمنی فرایندی (Process safety management) و همچنین آموزش عملی نحوه پیاده سازی و استقرار آن در صنایع فرایندی مانند پتروشیمی، تولید و نگهداری مواد شیمیایی و امثال آنها بیان نمود.

ایشان افزودند: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گسترش صنایع فرایندی و رشد روبه افزایش تعداد کارگاه ها و پروژه های شیمیایی سیکلی و صنایع پتروشیمی و نفت و گاز در سطح کشور و استان، عملاً میزان شکل گیری و استقرار صنایع فرایندی رشد و افزایش چشمگیری داشته است و این موضوع مبین نیاز مبرم به نگرش مدیریت فرایندی به موضوع ایمنی در این گونه صنایع بمنظور پیشگیری از وقوع حوادث در آنها است.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی تخصصی در این زمینه برای بازرسان کار و مسئولین ایمنی واحد ها، که بطور مستقیم وظیفه پیاده سازی و ایمنی و نظارت بر آن را در کارگاه ها برعهده دارند، می تواند در پیشگیری و ارتقای سطح ایمنی در جامعه کار موثر باشد.

شایان ذکر است این دوره آموزشی با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ودانشگاه سمنان و توسط آقای مهندس علی رضایی مدیر سابق ایمنی و بهداشت سایت آب سنگین اراک (با بیش از هفده سال سابقه در زمینه پیاده سازی ایمنی در صنایع فرایندی حوزه نفت و گاز و صنایع نظامی کشور)، برگزار گردید.

۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید