اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان: همۀ دولتها از هر نوع طرفدار اقتصاد تعاونی هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان:  همۀ دولتها از هر نوع طرفدار اقتصاد تعاونی هستند
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در برنامۀ زنده تلویزیونی پرسمان هفته با موضوع اقتصاد مقاومتی - اقتصاد تعاونی، ضمن تبریک عید سعید غدیر و هفتۀ تعاون گزارشی اجمالی در خصوص تعاونی ها ارائه داد.

وی با اشاره به وجود 1151 تعاونی فعال در استان سمنان، این تعداد تعاونی را نسبت به جمعیت و تراکم جمعیت استان خوب دانست و افزود: بیشترین فراوانی تعاونی های استان در بخش کشاورزی می باشد.

ایشان با بیان اینکه دومین بخش فعال استان بخش خدمات است خاطرنشان ساخت بخشهای تولید و فعالیتهای اجتماعی به ترتیب بخشهای سوم و چهارم تعاونی های استان را تشکیل می دهند.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نقش تعاونی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی را بسیار کلیدی ارزیابی کرد و گفت: کارکرد اجتماعی اقتصاد تعاونی خیلی قوی تر از کارکرد اقتصادی آن است.

غنیان پنج ویژگی مهم اقتصاد مقاومتی را به ترتیب درونزا بودن، برونگرا بودن، عدالت محور بودن، دانش بنیان بودن و مردمی بودن برشمرد و افزود: اقتصاد تعاونی توسط مردم ایجاد می شود و توسط مردم اداره می گردد.

وی با اشاره به ساز و کار خاص اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تعاونی ها افزود: همۀ دولتها از هر نوع طرفدار اقتصاد تعاونی هستند.

 

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید