اخبار

بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از مرکز افکارسنجی استانداری سمنان

بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از مرکز افکارسنجی استانداری سمنان
غنیان ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان بهمراه هیئتی متشکل از معاونین و کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از مرکز افکار سنجی استانداری سمنان بازدید به عمل آورد.

بینایی، مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری سمنان و مسئول این مرکز بهمراه کارشناس مربوطه در خصوص اهداف، برنامه ها و فعالیتهای این مرکز توضیحاتی را ارائه نمودند.

در این بازدید غنیان ، وجود ادبیات مشترک و اطلاعات دقیق و قابل استناد و پژوهش های اجتماعی و فرهنگی در موضوعات مختلف را درفرآیند مدیریت مهم ارزیابی کرد و افزود: رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بعد اجتماعی پررنگ تر است به همین خاطر ما نیاز به مرکز پایش اطلاعات استانی در زمینه های مختلف مربوط به جامعه هدف داریم.

وی همچنین آمار بیکاری و آمار بیکاران واقعی جویای کار را از موضوعات مورد نیاز به پایش محلی دانست و گفت: استفاده از امکانات جدید همانند GIS و تحلیل و دریافت های حاصل از آنها لازمه اداره و مدیریت امور و توسعه همگن و عدالت محور می باشد.

ایشان همچنین داده های خروجی این مرکز را در مواردی همچون تعیین حداقل مزد کاربردی دانست و افزود: در صورت انجام این تحقیق بصورت سالانه ما پیشنهاد شما را به شورای عالی کار ارائه خواهیم داد.

غنیان در ادامه به مقوله امنیت شغلی و احساس امنیت به عنوان دو پارامتر در هم تنیده ولی مستقل از هم و نیازمند تحلیل اشاره کرد و افزود : بررسی این قبیل موضوعات و مشکلات با در نظر گرفتن بافت محلی قطعا می تواند منجر به اتخاذ تصمیماتی کاراتر گردد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن تشکر از تلاش دست اندرکاران برای ایجاد و شروع به کار مرکز افزود: با توجه به توضیحات، این حرکت یک فرآیند علمی و قابل استناد می باشد که در نوع خود کم نظیر و با ارزش است و حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بدلیل رویکرد اجتماعی محور خود ، در تصمیم گیری های آینده اولویت را بر اساس بلوک های شناسایی شده توسط این مرکز تنظیم خواهد نمود و در راستای این موضوع پیمایش های ملی انجام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در اختیار این مرکز قرار خواهد داد و حمایت های خود را در رسیدن به گفتمانی مشترک ارائه خواهد نمود.

 

۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۰:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید