اخبار

دوره آموزشی مواد مخدر و پیامدهای سوء آن ویژه کارکنان

دوره آموزشی مواد مخدر و پیامدهای سوء آن ویژه کارکنان
دوره آموزشی در خصوص مواد مخدر و پیامدهای سوء آن ویژه کارکنان حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و خانواده های آنان برگزار شد.

معاونت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با همکاری معاونت پشتیبانی و با هدف آگاهی بخشی به کارکنان حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر استان و خانواده های آنان ، با همراهی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، اقدام به برگزاری دوره آموزشی مواد مخدر و پیامدهای سوء آن نمود.

این دوره آموزشی که با تدریس سرهنگ نثاری از پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرماندهی انتظامی استان، در محل سالن اجتماعات اداره کل به مدت 4 ساعت برگزار شد.

اسماعیل غنیان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن خوش آمد گویی به کارکنان و خانواده های آنان به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: با توجه به پدید آمدن زمینه های ناشناخته ای از گرایش به مواد مخدر و کشیده شدن بسیاری از مردم بصورت ناخودآگاه به این معضل، متاسفانه شاهد گرفتاری افرادی از سطوح مختلف اجتماعی به این درد خانمان سوز هستیم.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی به شکلی مدون و تخصصی به جامعه در این زمینه، برگزاری چنین دوره هایی را لازم دانست و افزود: این موضوع از ابزارهای نفوذ دشمن و در زمره یکی از مهمترین بحران های کشور محسوب می گردد.

ایشان با اشاره به بلند شدن صدای زنگ خطر در خانواده ها افزود: بسیاری از افراد در بستر خانواده با سیگار و قلیان به اعتیاد کشیده شده‌اند.

غنیان در ادامه تصریح کرد با تغییر رویکردهای اجتماعی برای کاهش وزن، کار و تحصیل علم و مدرک بصورت فشرده و تسهیل در دسترسی به مواد مخدر صنعتی به جای سنتی سبب گشته بسیاری از جوانان و دانشجویان و قشر تحصیل کرده به اعتیاد روی آورند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد : این دوره ها راهی برای کمک به خانواده در راستای پاک و سالم زندگی کردن باشد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید