اخبار

کمیته اشتغال بهبود یافتگان شهرستان شاهرود برگزار گردید

کمیته اشتغال بهبود یافتگان شهرستان شاهرود برگزار گردید
باستناد بند 9 صورتجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در خصوص فعالیت های کمیته های چهارگانه شورا کمیته اشتغال معتادان بهبود یافته در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود با حضور رؤسای بهزیستی، فنی و حرفه ای، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نمایندگان فرمانداری و نماینده کمپ های ترک اعتیاد شهرستان برگزار گردید.

حسین امیرحسینی معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شاهرود گفت: اعتیاد آسیب و معضلی بسیار اساسی در تمام جوامع بویژه جامعه دینی نظیر ایران می باشد.

وی افزود: اشتغال بهبود یافتگان موضوع بسیار مهمی است و از این رو در قالب کمیته ای مجزا در ذیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با عنوان کمیته اشتغال بهبود یافتگان بررسی و تشکیل می شود تا دستگاههای مشمول از ظرفیت های موجود به درستی و منطبق با نیازهای این حوزه استفاده نموده و برنامه ریزی لازم جهت اشتغال و توانمند سازی بهبود یافتگان را انجام دهند.

امیرحسینی تصریح کرد: افراد معتاد به دلیل سابقه قبلی خود قادر به یافتن کار نیستند همواره مشکلات متعددی فراروی آنها قرار دارد که فراهم شدن بستر اشتغال در قالب مشاغل خانگی می تواند کمک خوبی به این افراد باشد و دستگاههای عضو مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با توجه به سرفصل تسهیلات اشتغال، می توانند افراد متقاضی را پس از توانمندسازی توسط فنی و حرفه ای از طریق مشاغل خانگی شاغل نمایند.

در ادامه دکتر جهانسیر رئیس اداره بهزیستی شهرستان ضمن تاکید بر نقش اداره بهزیستی در پیشگیری از اعتیاد، با ارائه گزارشی از مراکز ترک اعتیاد گفت: در این راستا تعداد 7 مرکز اقامتی میان مدت (کمپ) دارای مجـوز ویژه بـراداران و یـک مرکز ویژه خواهران در شهرستان وجود دارد که در دوران اقـامت معتـادان بـا تـوجه به تفاهم نامه ای که با فنی و حرفه ای داریم سعی می کنیم آموزش های کوتاه مدت برای توانمند سازی معتادان داشته باشیم که بعد از مراحل پاک شدن بتوانند در جامعه با توجه به آموزش بعمل آمده شاغل شوند.

اکبری رئیس فنی و حرفه ای نیز در ادامه گفت: یکی از مهمترین راهبردهای صیانت از بهبود یافتگان و معتادان ترویج و گسترش ضریب نفوذ فنی و حرفه ای است ما هر چه بتوانیم سطح آموزش های مهارتی را برای بهبود یافتگان مواد مخدر ارتقاء دهیم به همان نسبت می توانیم ضریب صیانت از بهبود یافتگان و اشتغال آنها را افزایش دهیم.

وی افزود: آموزش های مهارتی و توانمند سازی می تواند به بازگشت یک فرد بهبود یافته به چرخه زندگی کمک کند، یک بخش از جامعه هدف سازمان فنی و حرفه ای قشر آسیب دیده اجتماعی است و برای ارتقاء و آموزش مهارت به آنها این مرکز اعلام آمادگی می نماید که در هر مرکز اقامتی با معرفی دستگاههای اجرائی این اداره نسبت به برگزاری دوره های آموزشی اقدام نماید.
۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید