اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه مدیران و کارکنان سرخه

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه مدیران و کارکنان سرخه
کارگاه آموزشی پیشگیری از پدیده اعتیاد (ویژه مدیران و کارکنان) با مشارکت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سرخه، فرمانداری و اداره بهزیستی در محل سالن اجتماعات فرمانداری سرخه برگزار گردید.

غلامرضا الهی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سرخه به بیان انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه پرداخت و گفت: فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

ایشان در ادامه به برنامه های استقرار مداخلات پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید (طرح کاج) نظیر آشنایی با راهکارهای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در محیط کار، به کارگیری روان شناس مقبول و قابل دسترس در محیط کار، فراهم نمودن شرایط استفاده کارکنان و خانواده های آنان از امکانات ورزشی، فرهنگی،‌ رفاهی و تفریحی، اجرای برنامه های آموزشی کارکنان در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد، اجرای برنامه های ارزیابی کارکنان درگیر و در معرض مصرف مواد مخدر پرداخت و گفت : مطالعه شیوع شناسی اعتیاد نشان می دهد رابطه معنا داری با اختلالات روانی در جامعه کار و تولید دارد.

الهی، هدف از برگزاری کارگاه را ارتقای دانش، نگرش و مهارت کارفرمایان، ‌کارگران و متولیان استقرار در اصول و فنون پیشگیری از اعتیاد در محیط کار‌، افزایش تعداد کارگران معتاد تحت مراقبت خدمات ترک اعتیاد و افزایش تعداد افراد در معرض خطر مصرف مواد مخدر که مشاوره می گیرند، بیان نمود.

شایان ذکر است در این کارگاه، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با تاریخچه اعتیاد، عوامل موثر بر اعتیاد، با اثرات منفی استفاده از مواد مخدر و روش های مختلف تشخیص اعتیاد و نحوه استفاده از این روش ها برای شناسایی افراد معتاد آشنا گردیدند.

۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید