اخبار

سال95 بیش از 5900 نفر در استان سمنان بکار گمارده شده اند

سال95 بیش از 5900 نفر در استان سمنان بکار گمارده شده اند
اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از بکارگماری بیش از 5900 نفر در سال 95 از طریق موسسات کاریابی در استان سمنان خبر داد.

وی افزود: بیش از 15هزار نفر از بیکاران جویای کار طی سال گذشته در موسسات مشاوره شغلی وکاریابی غیردولتی داخلی استان سمنان ثبت نام نموده اند که با توجه به کسب فرصت های شغلی توانسته ایم قریب 40درصد از جویندگان کار ثبت نام شده را در واحدهای تولیدی و صنعتی استان مشغول بکار نمائیم.

غنیان ضمن اشاره به روند اشتغال و بیکاری در استان سمنان به مقایسه عملکرد استان در سال 95 با سال 94 پرداخت واعلام داشت: در بخش بکارگماردگان از افزایش 9درصدی در مقایسه با سال 94 برخوردار بوده ایم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: از موضوعات حائز اهمیت در جامعه هدف ما (بیکاران جویای کار) که در سال های اخیر با آن مواجه بوده ایم روند رو به افزایش فارغ التحصیلان بیکار جویای کار میباشد، که به دلیل عدم تناسب نیاز بازار کار با رشته های تحصیلی فارغ التحصیلان و همچنین عدم مهارت آموزی و توانمندی  آنها موجب تشدید بیکاری گردیده و این شرایط صرفا در استان سمنان نمیباشد و از جمله مشکلات اشتغال کشور در سطح ملی می باشد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۴:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید