اخبار

دیدار اعضاءستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان با نماینده ولی فقیه

دیدار اعضاءستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان با نماینده ولی فقیه
اعضاء ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان به اتفاق تشکلهای کارگری و کارفرمایی و منتخبین جامعه کار، تولید و تعاون با حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان دیدار کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با بیان این که بیکاری مشکل اصلی کشور است، افزود: هر نامزد انتخاباتی که در این زمینه برنامه راهبردی داشته باشد، از سوی مردم بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی افزود: درد اصلی جامعه بیکاری جوانان و مساله تولید است و به همین دلیل مقام معظم رهبری نیز شعار سال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند.
وی با بیان این که کار مقدس است، اضافه کرد: پیامبر اسلام و حضرت علی (ع) نیز در زندگی خود کارگری کرده اند و مردم باید از سنت پیامبر (ص) پیروی کنند و خود پیامبر نیز مردم را به کار بسیار تشویق کرده است.
امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه پیامبر(ص) دست 2 نفر را در زندگی بوسیدند نخست دست حضرت زهرا (س) و دیگری دست کارگری بود، اضافه کرد: کار از عبادت نیز بالاتر و جهاد مقدس است و کارگر مجاهد است، اما بیکاری آفت جامعه است، زیرا افرادی که به دنبال کار نمی روند، مشکلات زیادی مانند اعتیاد، دین فروشی و دیگر مشکلات برای آن ها پیش می آید.

امام جمعه سمنان تاکید کرد: اشتغال زایی تنها به عهده دولت نیست و در این راه باید خود مردم نیز همت کنند و به دنبال کار بروند و مردم تنها کار اداری را مدنظر خود قرار ندهند، کارگری نیز شغل بسیار شریفی است که هم دست دیگران را می‌گیرد و هم برای خود درآمدزایی می کند.

در ادامه اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان گفت: در سال 95 در استان هفت هزار و 523 شغل ایجاد شد که نسبت به سال 94 این میزان، 13 درصد رشد داشته و نرخ بیکاری در این استان 8.1 درصد اعلام شده است.

وی با اشاره به شعار سال 96 به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: این افزایش 13 درصدی نشان دهنده نسیمی از بهار اشتغال است که در استان سمنان وزیده شده و با توجه به فعالیت هایی که در عرصه سرمایه گذاری انجام می شود، امید است اشتغال بهتر و بیشتری را در استان و کشور شاهد باشیم.

 

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید