اخبار

دوره آموزشی حقوق کار در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد

دوره آموزشی حقوق کار در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد
اداره کلِ تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با هدف بالا بردن سطح کمی و کیفی اطلاعات کلیه کارشناسان روابط کار استان اقدام به برگزاری دوره آموزشی تخصصی تحت عنوان آموزش حقوق کار در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نمود.

 در ابتدای این دوره اسماعیل غنیان ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و تشکر از دست اندرکاران برگزاری ، از عملکرد حوزه پشتیبانی و توسعه منابع انسانی اداره کل در زمینه برگزاری دوره های تخصصی مشابه در بخش های تعاون، اشتغال و کار آفرینی، امور اجتماعی، امور اداری ، توسعه منابع انسانی و روابط کار ابراز رضایت و قدردانی نمود.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی بیان داشت: هر چه تعداد نشست ها افزایش یابد  چالش های بیشتری شناسایی و سوالات اساسی و مهمی مطرح می شود که می تواند راه گشا و بوجود آورنده وحدت رویه ، هم نظری ، همراهی ، همدلی و در نهایت منجر به ارتقاء سطح کیفی و کمی علمی همکاران خواهد شد.

ایشان اداره و اجرای اینگونه آموزش ها، بصورت خود اتکا توسط همکاران استانی را مایه مباهات دانست و افزود: توانایی اثبات شایستگی مدرسان استان به یک تشکیلات ملی در تدریس این دوره ها  کاری ارزشمند و قابل تقدیر می باشد.

غنیان با اشاره به مبحث اصلی آموزش ، در خصوص موضوع حل اختلاف بطور اختصاصی توضیحاتی ارائه و خاطر نشان کرد: در هر جامعه آنچه باعث انحطاط میگردد فساد درونی است نه فشار بیرونی.

ایشان رسالت تشکیلات تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در این زمینه ، بدلیل آسیب پذیر بودن جامعه مخاطب حساس دانست و عنوان نمود: برای رسیدگی به امور این قشر ارزشمند باید  از دانش و توانایی بالا برخوردار بود تا تصمیم عادلانه همراه با تدبیر اتخاذ نمود. 

وی به اهمیت هم اندیشی و مشورت بعنوان روی دیگر برآمد حاصل از برگزاری اینگونه دوره ها اشاره کرد و گفت : پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: مشورت، حصار ندامت و ایمنی از ملامت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در خاتمه سخنان خود به برنامه های دستاورد محور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت : در ارتباط با این برنامه ها بالاخص در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار کارنامه قابل قبولی داشته ایم که بدینوسیله از کلیه همکارانم تقدیر و تشکر می نمایم.

 

۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید