اخبار

نشست اعضاء خانه کارگر با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان

نشست اعضاء خانه کارگر با مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان
اعضاء تشکیلات خانه کارگر استان سمنان با مدیرکل، معاونین و روسای ستادی مرتبطِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن اشاره به اهمیت ایجاد فرآیندی برای شناسایی واحدهای دارای پتانسیل تأسیس تشکل اعم از کارگری یا کارفرمایی، خواستار تشکیل ستاد پیگیری و شناسایی این واحد ها و دعوت نماینده خانه کارگر استان در این ستاد شد.
وی با تاکید بر استفاده این اداره کل از نظرات و پیشنهادات خانه کارگر، صیانت از حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران را از عمده وظایف تشکل های کارگری برشمرد و افزود: این وظیفه وقتی کامل می شود که متضمن حفظ منافع جامعه نیز باشد.
وی در ادامه بیان داشت: خلوص قشر کارگر ایجاب می کند که اعتراضات این سرمایه مهم کشور در شرایط صنفی باشد نه اینکه با دادن شکل و رنگ سیاسی آنها را از رسیدن به اهدافشان دور کند.
ایشان داشتن زبان مشترک تشکل های هم صنف را اصل مهمی در رسیدن به اهداف آنان برشمرد و خاطر نشان کرد: نهضت مشروطه ، ملی شدن صنعت نفت و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از جمله مواردی است که نشان می دهد در طول تاریخ هر رخدادی که در آن جامعه کارگری حضور داشته پیروز بوده است.
در ادامه محقق رئیس خانه کارگر استان ضمن تایید و تاکید سخن مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در خصوص لزوم هم صدایی تشکل های هم صنف افزود: ما نیز در خانه کارگر به دنبال وحدت و همدلی کلیه تشکل ها هستیم.
شایان ذکر است در این نشست گفتگوهایی پیرامون در نظر گرفتن سانس ویژه استفاده کارگران از امکانات مجموعه های ورزشی با قیمت مناسب و احیاء تشکلات بزرگ صورت گرفت.

۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید