اخبار

جلسه اتاق فکر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار در استان سمنان تشکیل شد

جلسه اتاق فکر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار در استان سمنان تشکیل شد
اتاق فکر پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار با حضور نمایندگان دستگاه های عضو و اعضای کمیته پیشگیری استان پیرامون بررسی و ارائه نقطه نظرات در خصوص طرح کاج و برنامه ریزی جهت آموزش بهبان ها در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اسماعیل غنیان ، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با خوش آمد گویی به حضار ضمن اشاره به اهمیت طرح شیوع شناسی اعتیاد در واحدهای تولیدی در سال 1393 خاطرنشان ساخت آمارگیری انجام شده قابل تعمیم به کل جامعه می باشد.
ایشان ضمن اشاره به این مطلب که آمار گرفته شده مرتبط با همۀ موارد اعتیاد اعم از مواد مخدر، محرک ها و روان گردان ها می باشد افزود: پرداختن به این مسئله در حال حاضر جدی تر شده است.
اسماعیل غنیان با بیان اینکه در محیطهای کار امکان مصرف مواد وجود دارد اظهار داشت: با توجه به درآمد جامعۀ کار و تولید و همچنین قیمت پایین مخدرها، متاسفانه معتادان به راحتی می توانند این مواد را تهیه کنند.
ایشان با تأکید بر اهیمت این موضوع و اشاره به طرح کاج (کاربست پیشگیری از اعتیاد در جامعۀ کار و تولید) عنوان داشت: طرح مزبور با هماهنگی مدیران واحدهای صنعتی آغاز شده و با همکاری بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه انتظار می رود با ادامۀ این فعالیت ها مراجعه به مراکز مشاوره ذیربط افزایش یابد بر اهمیت بهداشت یاران کار در پیشبرد این طرح تأکید کرد.

۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید