اخبار

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود برگزار کرد: کارگاه آموزشی آسیب های فضای مجازی

اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهرود برگزار کرد: کارگاه آموزشی آسیب های فضای مجازی
نخستین کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی با موضوع امنیت در فضای مجازی و حریم خصوصی در شبکه اجتماعی ویژه خانواده و کارکنان اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شاهرود برگرار گردید.

حسین امیرحسینی معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شاهرود ضمن تقدیر و تشکر از حضور پر نشاط همکاران و خانواده های آنها هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنائی همکاران و خانواده های آنها با آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که متاسفانه هر روز در جامعه افزایش می باید و جلوگیری و اجتناب از این آسیب می باشد.
سرگرد گیلانی رئیس پلیس فتای شهرستان شاهرود توضیحاتی درباره فضای مجازی و ویژگیهای فضای سایبری از جمله اینکه این فضا فرامرزی است و جغرافیا ندارد و از دهکده جهانی و جامعه اطلاعاتی شکل گرفته است و دستیابی به آخرین اطلاعات در این فضا آسان است اشاره نمود و افزود: فضای مجازی علاوه بر اینکه جذابیت و تنوع دارد ، سریع و ارزان است و انسان عصرکنونی وابستگی شدیدی به آن پیدا کرده زیرا که در این فضا از آزادی اطلاعات و ارتباطات برخورداراست.
وی در ادامه مطالبی در خصوص تعاریف تهدید ، آسیب و جرم ، ویژگیهای فضای سایبری و شبکه های اجتماعی و راهکارهای مقابله با تهدیدات آن را ارائه نمود.

۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید