اخبار

تاکید بر ضرورت اجرای دقیق طرح خود بازرسی درون کارگاهی در استان سمنان

تاکید بر ضرورت اجرای دقیق طرح خود بازرسی درون کارگاهی در استان سمنان
محمد عالی مدیرروابط کارِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به محدود بودن تعداد بازرسین کار به نسبت کارگاه ها و واحد های صنعتی موجود در کل کشور و مستثنی نبودن استان سمنان از این کمبود بر لزوم اجرای هر چه بهتر طرح خود بازرسی درون کارگاهی در استان تاکید کرد.

وی گفت: این طرح که از طرح های دستاورد محور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد، با هدف کنترل، پایش و نظارت مستمر در خصوص ایمنی در کارگاه ها و واحد های صنعتی به اجرا درآمده و تمامی کارگاه ها و واحدهای صنعتی را ملزم به بکارگیری مسئول ایمنی واجد صلاحیت می نماید.
عالی در توضیح شیوه احراز صلاحیت مسئولین ایمنی افزود: افرادی که صلاحیت آنها توسط اداره بازرسی کار مورد تایید قرار گیرد و موفق به اخذ گواهینامه مربوطه شوند، به عنوان رابطین بازرسان کار در واحد صنعتی خود، پیگیر ارتقای سطح ایمنی خواهند بود.
ایشان با تاکید بر نظارت بازرسان کار بر عملکرد مسئولین ایمنی اظهار داشت: مسئولین ایمنی با رصد لحظه به لحظه وضعیت ایمنی در واحد صنعتی مربوطه ، بطور پیوسته اقدام به کنترل، پایش و نظارت می نمایند و گزارشات خود را بصورت ادواری یا موردی به بازرسان کار ارائه داده و از این طریق بازرسان را در اجرای هر چه بهتر نقش حاکمیتی خود یاری می نمایند.
مدیرروابط¬کارِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در پایان افزود: مسئولین ، رابطین و یا افسران ایمنی و بهداشت کار حداقل باید با موضوعاتی مانند سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت شغلی و محیط زیست، روش های شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک به‌منظور پیاده سازی نظامات مدیریت ایمنی در کارگاه و همچنین قوانین ایمنی، بهداشت و محیط زیست مرتبط با فعالیت واحد آشنا بوده و دارای تجربه در فعالیت مربوطه باشند تا بتوانند بازرسان کار را در نظارت بر ایمنی واحد خود همراهی نمایند.

۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید