اخبار

آشنایی با پدیده فرسودگی شغلی و مقابله با آن موجب افزایش بهره وری می گردد

آشنایی با پدیده فرسودگی شغلی و مقابله با آن موجب افزایش  بهره وری می گردد
کارگاه آموزشی" فرسودگی شغلی" به اهتمام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و با همکاری موسسه کار و تامین اجتماعی و دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سمنان تشکیل شد.

اسماعیل غنیان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از کلیه دستگاههای اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و خیر مقدم و تقدیر ویژه از دکتر شریعت ، مدرس این کارگاه، گفت: و از استفاده بهینه از این قبیل کارگاههای آموزشی و آشنایی با پدیده فرسودگی شغلی و مقابله با آن موجب افزایش بهره¬وری می گردد.
وی با تاکید بر لزوم نگاه دقیق به موضوع فرسودگی شغلی افزود: فرسودگی شغلی جز ذاتی شغل هر فرد است و جدایی ناپذیر دانستن آن را از یک شغل تصوری غلط ولی عمومی و رایج دانست.
غنیان یکی از عمده راه های جلوگیری از فرسودگی شغلی را شناخت علائم و تغییر فرآیند و روند بوجود آورنده آن برشمرد و گفت: شناخت موضوع فرسودگی شغلی و نحوه مقابله با آن یکی از اصولی می باشد که بلحاظ نوع وظیفه ، خدمت و ارباب رجوع در کل مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اعتقاد من بصورت سالانه باید مورد بررسی و به کلیه پرسنل شاغل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آموزش داده شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه جلوگیری از فرسودگی شغلی علاوه بر حفظ سلامت نیروی انسانی، در بالا بردن کیفیت خدمت رسانی نیز تاثیرگذار است، بیان داشت: این محورها دلیل اهمیت طرح موضوع فرسودگی شغلی است و همکاران اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و اداره کل تامین اجتماعی بطور جدی بدلیل بحث مشاغل سخت و زیان آور با موضوع فرسودگی شغلی بیشتر مواجه هستند.
ایشان شغل کارمندی را هم از مشاغل مورد بررسی در زمینه فرسودگی شغلی برشمرد و با اشاره به اینکه امتیاز خاصی در این خصوص برای کارمندان در قانون وجود ندارد ، آن را دلیل اهمیت آگاهی بخشی به این قشر در جهت کاهش آسیب های مرتبط با فرسودگی شغلی ارزیابی کرد.
غنیان با مهم دانستن نقش مدیران در کنترل و یا عدم ایجاد فرسودگی شغلی بر دقت نظر در مراحل ایجاد ، نشانه ها و پیامد های آن تاکید کرد و از ادامه روند تشکیل سطوح تکمیلی و عالی این کارگاهها با همکاری و همفکری مدیران کل زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سمنان خبر داد.

۴ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید