اخبار

سمنان جزء 5 استان برتر به لحاظ داشتن کمترین تعداد مقرری بگیر بیمه بیکاری است

سمنان جزء 5 استان برتر به لحاظ داشتن کمترین تعداد مقرری بگیر بیمه بیکاری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان گفت: این استان جزء پنج استان برتر کشور به لحاظ داشتن کمترین تعداد مقرری بگیر بیمه بیکاری به نسبت بیمه شدگان است.

اسماعیل غنیان در حاشیه کارگاه یک روزه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری افزود : هم اکنون از تعداد حدود 108 هزار نفر بیمه شده اجباری در استان سمنان 2 هزار و 978 نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند که به لحاظ تعداد افراد مقرری بگیر به نسبت بیمه شدگان از رتبه خوبی در کشور برخوردار هستیم.
غنیان با بیان این که در نیمه نخست امسال تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 19درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: بیمه بیکاری و برقراری آن برای افراد بیکار از جمله مسائلی است که از طریق سه دستگاه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای انجام می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اضافه کرد: کسانی که بدون میل و اراده باطنی خود بیکار می شوند به دنبال دریافت بیمه بیکاری تا فعالیت در شغل جدید هستند و ما باید در حداقل زمان ممکن شرایط را برای این افراد فراهم کنیم که خوشبختانه این هماهنگی در بین دستگاه های مربوطه در استان به خوبی وجود دارد.
غنیان خاطرنشان کرد : همچنین افراد بیکار ضمن دریافت مقرری بیمه بیکاری بلافاصله به سازمان آموزش فنی و حرفه ای معرفی تا با کسب مهارت جدید، آمادگی لازم برای فعالیت در سایر رسته های متناسب با مهارت را به دست آورد.
وی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا سرمایه گذاری، رشد و توسعه و بهبود شرایط اجتماعی به اشتغال ختم شود تا شاهد رفاه اجتماعی در جامعه و دیگر اثرات ایجاد شغل در استان باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 90 ، جمعیت استان سمنان 660 هزار نفر اعلام شده که جمعیت فعال ما از این تعداد 190 هزار نفر که از این منبع 174 هزار نفر شاغل و 16هزار نفر بیکار است.
غنیان شمار واحدهای تولیدی و صنعتی استان را یکهزار و 800 واحد اعلام کرد و افزود: با توجه به آخرین پالایش انجام شده در این بخش 350 واحد تولیدی صنعتی به طور مطلق تعطیل است و مابقی نیز با ظرفیت متوسط 40درصد فعالیت دارند.
وی تصریح کرد : اگر بتوانیم 20 درصد ظرفیت واحدهای نیمه فعال و کم ظرفیت را افزایش دهیم مشکل بیکاری استان رفع می شود و در این صورت باید از خارج استان نیروی کارگری وارد کنیم.
وی متوسط نرخ بیکاری استان سمنان در سال گذشته را 8.4 درصد اعلام کرد و گفت: این درحالی است که متوسط نرخ بیکاری در کشور در سال گذشته 11 درصد بوده و جزو استان های برتر در پایین بودن نرخ بیکاری هستیم.
غنیان اضافه کرد: حدود 13.7 درصد شاغلین استان در بخش کشاورزی، 37.5 درصد دربخش صنعت و معدن و 48.5 درصد نیز در بخش خدمات مشغول فعالیت هستند.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید