اخبار

بیش از 200 هزار نفر از صندوق بیمه بیکاری مقرری دریافت می کنند

بیش از 200 هزار نفر از صندوق بیمه بیکاری مقرری دریافت می کنند
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون 218 هزار نفر در کشور زیر پوشش صندوق بیمه بیکاری بوده و ماهیانه مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

کریم یاوری در حاشیه کارگاه یک روزه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری افزود: سعی بر این است تا با ایجاد اشتغال مجدد و کاهش میزان توقف در برزخ بیکاری ، دامنه پوشش بیمه بیکاری را گسترش داده و از صندوق بیمه بیکاری حمایت کنیم.
وی شمار افراد زیر پوشش بیمه اجباری در تامین اجتماعی را در حال حاضر حدود 9 میلیون نفر اعلام و اظهار کرد: هم اکنون کارفرمایان سه درصد حق بیمه بیکاری کارگران بیمه شده اجباری تامین اجتماعی را پرداخت می کنند.
یاوری عمده مشکلات کارگران بیکار شده در کشور را اتمام زمان قرار داد آنان با کارفرما ذکر کرد و گفت: البته کارگران برای دریافت حق بیمه بیکاری باید در زمان اتمام قرار داد یک سال سابقه کار را در آخرین کارگاه داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مقرری بیمه بیکاری پرداختی به افراد مجرد حداقل شش ماه و حداکثر 36 ماه و برای افراد متاهل حداقل 12 ماه و حداکثر 50 ماه است که در نهایت 80 درصد آخرین دریافتی کارگر به آنان پرداخت می شود.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید