اخبار

افزایش منابع بیمه بیکاری نسبت به مصارف، در دولت یازدهم رقم خورد

افزایش منابع بیمه بیکاری نسبت به مصارف، در دولت یازدهم رقم خورد
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با رویکرد و تلاش دولت تدبیر و امید برای اولین بار پس از 12 سال، منابع بیمه بیکاری از مصارف آن بیشتر شد.

کریم یاوری در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان سمنان افزود: در طول 12 سال گذشته مصارف بیمه بیکاری از منابع بالاتر بود، ولی در سال 93 منابع صندوق بیمه بیکاری از مصارف این صندوق بیشتر شده است.
وی اضافه کرد: در واقع 2 هزار و 500 میلیارد ریال در مصارف بیمه بیکاری صرفه جویی شد و به نوعی کسری گذشته نیز کاهش یافت.
یاوری، افزایش منابع صندوق بیمه بیکاری را مرهون همکاری و تلاش های همه جانبه کارکنان ستادی و اجرایی در حوزه بیمه بیکاری عنوان کرد و گفت: مصارف بیمه بیکاری باید مورد توجه جدی مسوولان و کارشناسان قرار گیرد چرا که بر اساس آمارهای موجود در سال های قبل از سال 93، مصارف از منابع پیشی گرفت و این امر چالش ها و مشکلات بسیاری را در موضوع پرداختی مقرری بگیران به وجود آورده بود.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: صیانت از نیروی کار فقط پذیرش دادخواست و رای دادن به افراد نیست بلکه حفظ منابعی است که می خواهد معیشت خانواده را از طریق مستمری تامین نماید.
ایشان با بیان اینکه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری همواره یکی از دغدغه‌های مهم دولت مردان به شمار می‌رود، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید تمام تلاش و توان خود را برای ایجاد اشتغال به کار گرفته است.
وی با تشریح کامل قانون بیکاری و مشمولان دریافت مقرری بیکاری، گفت: مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزو سوابق پرداخت حق بیمه از نظر بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت محسوب می شود.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مقرری بگیران بیمه بیکاری باید همیشه آماده به کار باشند و در کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای برای کسب مهارت جدید حضور یابند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری نیز اظهار کرد:مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگان واجد شرایط، به سابقه پرداخت حق بیمه از سوی آنان بستگی دارد و در هر حال سقف آن از 36 ماه برای بیمه شدگان مجرد و 50 ماه برای بیمه شدگان متأهل و متکفل بیشتر نیست.
در این کارگاه یک روزه آموزشی که مدیر کل و روسای اجرائی و ستادی ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و فنی و حرفه ای حضور داشتند، درباره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، مطالبی ارائه شد.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید