اخبار

کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری

کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری
کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان سمنان با حضور کریم یاوری، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، محمد اخلاقی مدیر تامین اجتماعی و ابراهیم محمودی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان درمحل سالن اجتماعات 9دی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزارشد.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در این خصوص گفت: کارگاه آموزشی بین سه دستگاه تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، فنی و حرفه ای و تامین اجتماعی برگزار کردیم تا تعاملات بین بخشی و وظایف و مبانی کار را به حداکثر برسانیم و از پتانسیل نیروی انسانی حداکثر استفاده صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در بخش بیمه بیکاری استان سمنان از پنج استان برتر کشور است، افزود : در استان سمنان به نسبت بیمه شدگان کمترین مقرری بگیر را داریم و از یکصدو ده هزار بیمه شده اجباری در سطح استان 2800نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می نمایند.
غنیان عمده مشکلات مقرری بگیران بیمه بیکاری استان و دلیل بیکار شدن این افراد را، مشکل دار شدن واحدهای تولیدی صنعتی ناشی از رکود اقتصادی ذکرکرد و گفت: امیدواریم با رفع کامل رکود در این بخش و رونق تولید در واحدهای تولیدی این افراد به شغل خود برگردند و شاهد کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: در دنیا از بیمه بیکاری به عنوان یک پدیده اجرایی یا اقتصادی ذکر نمی شود بیمه بیکاری را یک پدیده اجتماعی می دانند در شرایط خاص وقتی ساختار کارکردی جامعه دچار مشکل می شود در این مرحله حمایت دولت از اقشار جامعه صورت میگیرد و نوعی از این کمکها پرداخت مقرری بیمه بیکاری است.

۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید