اخبار

تاکید استاندار سمنان بر ضرورت تشکیل تعاونی های فراگیر در استان

تاکید استاندار سمنان بر ضرورت تشکیل تعاونی های فراگیر در استان
ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون استان سمنان به ریاست استاندار و با حضور فرمانداران، مدیرکل و روسای ستادی و اجرایی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط در محل سالن غدیر استانداری سمنان تشکیل شد.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: کمک به فعالیت تعاونی ها  علاوه بر عرضه کالا و محصولات باعث اشتغالزایی هم می شود.

وی افزود: در سه سال گذشته بیش از 197 شرکت تعاونی با تخصیص اعتبار520 میلیارد ریال در استان سمنان راه اندازی و برای بیش از 2 هزار و446 نفر اشتغال زایی شده است.

در ادامه محمدرضا خباز استاندار سمنان گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی به منظور رونق اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در احداث تعاونی های فراگیر منطقه ای در این استان تلاش کنند.

وی افزود: تعاونی ها تنها پنج درصد از اقتصاد استان سمنان را شامل می شوند و مدیران تعاونی ها جایگاه واقعی خود را در سال های گذشته از دست داده اند.

ایشان اظهار داشت : باهدفگذاری های صورت گرفته، باید 25 درصد اقتصاد استان سمنان بر محور برنامه های تعاون باشد و فرمانداران و مدیران دستگاه اجرایی به منظور افزایش اشتغال در این حوزه اهتمام ورزند.

خباز ادامه داد: ایجاد تعاونی های کشاورزی و گلخانه ای زمینه اقتصادی پویا و هدفمند را در استان سمنان فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی ها در ساماندهی و فروش کالاهای اقشار غیربرخوردار جامعه بسیار تاثیرگذار است و می توان با برنامه ریزی ، در راستای فقر زدایی ، تولید و مصرف کالای داخلی گام برداریم.

استاندار سمنان گفت: ساماندهی و ایجاد تعاونی ها از دغدغه های اساسی رهبر معظم انقلاب است و در این راستا استانداری سمنان ، برنامه های هدفمندی برای تحقق این امر تدارک دیده است.

وی اضافه کرد: فرمانداران استان سمنان به منظور افزایش اشتغال و تولید در بخش های کشاورزی و صنعتی، تعاونی ها غیر فعال یا نیمه فعالی که در گذشته خدماتی به مردم ارائه می دادند را شناسایی و برای رفع مشکلات آن ها اقدام نمایند.

در این جلسه فرمانداران شهرستان ها ،گزارشی از مهم ترین اقدامات در راه اندازی تعاونی های فراگیر در حوزه های کاری خود ارایه کردند.

۱۲ مهر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید