اخبار

استاندار سمنان : رویکرد دولت یازدهم توجه به درآمدزایی از منابع غیرنفتی است

استاندار سمنان :   رویکرد دولت یازدهم توجه به درآمدزایی از منابع غیرنفتی است
محمدرضا خباز استاندار سمنان در یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان سمنان گفت: دولت تدبیر و امید با تغییر رویکرد نسبت به دولت های گذشته، متکی به درآمدهای نفتی نیست و به درآمدزایی از منابع غیرنفتی کشور توجه دارد.

وی افزود: 75 درصد از بودجه سال 95 با تلاش دولت یازدهم از منابع غیر نفتی تامین شده است و بقیه آن به درآمدهای نفت وابسته است.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران قبل از انقلاب تک محصولی و فقط برپایه فروش نفت بود، گفت: این روند تک بعدی بودن اقتصاد ادامه پیدا کرد و دولت تدبیر و امید سعی در تغییر رویکر این روند داشته و دارد.

خباز با اشاره به نقش مهم تعاونی ها در کشور، اظهار کرد: اگر تصمیم گیران کشور به این باور برسند که با تقویت و رونق تعاونیها، اتفاق بزرگی در اقتصاد کشور به وجود می آید، کشور به موفقیت های بیشتری میرسد.

وی بهترین روش مردمی کردن اقتصاد را تعاونی کردن آن عنوان کرد و افزود: با توجه به شعار سال، اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، باید تقویت تعاونی ها با مشارکت مردم به معنای واقعی انجام شود.

وی تصریح کرد: اقتصاد کشور بر سه بخش، دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می شود که بخش دولتی 70 تا80 درصد، بخش خصوصی 16 تا 17 درصد و بخش تعاونی پنج تا 6 درصد از اقتصاد ایران سهم دارند.

خباز اظهار کرد: این سهم پنج تا 6 درصدی تعاونی ها در اقتصاد کشور با تاکید رهبری و از برنامه سوم توسعه تاکنون، باید به 25 درصد می رسید که این امر هنوز محقق نشده است.

استاندار سمنان، بر ایجاد برنامه جدی برای افزایش سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور تاکید کرد و ادامه داد: تا زمانی که اقتصاد تعاونی ها در کشور جایگاه خود را پیدا نکند، این حلقه مفقوده رنج آور خواهد بود.

 

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید