اخبار

گزارش واگذاری های انجام شده در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اعلام شد

گزارش واگذاری های انجام شده در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اعلام شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در محل سالن یادگار امام (ره ) استانداری برگزار شد به ارائه گزارش واگذاری طرح های تملک دارائی های سرمایه ای مربوط به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان پرداخت.

غنیان پس از اشاره به موضوع برنامه مردمی کردن اقتصاد بعنوان  یکی از رویکرد های اصلی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی ، از اهداف اصلی توسعه مشارکت عمومی خصوصی را امر مردمی نمودن اقتصاد برشمردند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه به —ظرفیتهای قوانین مصوب سالهای اخیر اشاره نمود و نوع اقدامات انجام شده در واگذاری پروژه ها را از طریق مدل استفاده از مشارکت عمومی خصوصی (ppp) بیان کرده و روش های استفاده شده درواگذاری پروژه ها توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را به دو صورت قرارداد اجاره  و واگذاری امتیاز( BOT ) افراز نمود. ایشان بمنظور تشریح پروژه های واگذار شده به روش های فوق، احداث مکانهای ورزشی انفرادی وراکتی اعم از تنیس و مینی گلف به مساحت 14000 متر مربع که با صرف هزینه 1500 میلیون ریال در سال 94 به اجرا درآمده و منجر به اشتغال 4 نفر گردیده است ، را به عنوان نمونه ای از واگذاری به روش BOT بیان کرد.

غنیان در ادامه  گفت: پروژه های واگذار شده به روش اجاره شامل سالن ورزشی کارگران مهدیشهر و سالن کوثر سمنان هر یک بمساحت 1500 متر مربع و سالن شهدای کارگرسمنان بمساحت 1920 متر مربع  و استخر سرپوشیده نور سمنان بمساحت 1995 متر مربع می باشند که در سال جاری به بخش خصوصی واگذار و منجر به اشتغال زایی برای 13 نفر شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین پروژه های در دست اقدام را در خصوص توسعه مشارکت عمومی خصوصی تشریح نمود و گفت واگذاری سالن ورزشی گرمسار به مساحت 1500متر مربع سالن ورزشی دامغان به مساحت 1710متر مربع استخر سرپوشیده موج شاهرود به مساحت 1500متر مربع سالن ورزشی کارگران شاهرود بمساحت 1450متر مربع از پروژه های در دست اقدام این اداره کل می باشد.

اسماعیل غنیان در پایان برخی برنامه های آتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را عنوان کرد و در این بین به واگذاری پروژه های احداث استخر دامغان ، احداث سالن ورزشی کارگران ایوانکی، واگذاری رستوران مجموعه  تفریحی ،‌فرهنگی کارگران مهدیشهر ، واگذاری بخشی از اراضی مجموعه تفریحی ، فرهنگی کارگران مهدیشهر به بخش خصوصی جهت ایجاد سیاه چادر عشایری (بوم گردی ) ، واگذاری مجموعه ورزشی کارگران فجرشهرستان گرمسار شامل زمین چمن و زمینهای رو باز و مذاکره با شرکت بصیرت ورزش نوید در خصوص سرمایه گذاری در پروژه های نیمه تمام به عنوان فهرستی از برنامه های آتی اداره کل ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان  اشاره نمود.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید