اخبار

برگزاری دوره آموزشی حجاب و عفاف در محل اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان

برگزاری دوره آموزشی حجاب و عفاف   در محل اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان
دوره آموزشی عفاف و حجاب از منظر قرآن کریم با حضور کلیه کارکنان زن ادارات تعاون ، کار ورفاه اجتماعی شاغل در سطح استان با تدریس خانم فلاحت کار مبلغ حوزه و معاون پژوهشی عصمتیه مهدیشهر در محل این اداره کل برگزار گردید.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان ضمن خیرمقدم و تقدیر و تشکر از برگزاری این دوره آموزشی و گرامیداشت 21 تیر روز عفاف و حجاب اظهار داشت: یکی از پلیدترین توطئه های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، توطئه ی کشف حجاب است.

وی با اشاره به سالروز قیام مردم مشهد و واقعه ی مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخانی گفت: رضاخان پس از سفر به ترکیه و با مشاهده تغییرات رژیم ترکیه در جهت غربی کردن جامعه مسلمانان، تحت تاثیر قرار گرفت و شدیدتر از گذشته در راستای حجاب زدایی گام برداشت.

دکتر غنیان افزود: هر عملی که افراد در جامعه انجام می‌دهند، در نگاه کلان اثر مستقیم در اجتماع دارد زیرا از خانواده که واحد کوچک اجتماعی است جامعه تشکیل می‌شود و همان‌گونه که رفتار فرد در جامعه موثر است، اشخاص نیز از اجتماع و قوانین آن تاثیر می‌پذیرند و مرکز تعلیم و تربیت و پرورش تمام انسانها خانواده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی نیز است. جامعه‌ای که در آن بانوان باحفظ حدود وحقوق دیگران ظاهر می‌شوند ، موجب تقویت روح و جسم همنوعان خود شده و محیط آرام و امنی را برای جوانان فراهم می سازند و به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهندرفت.

 غنیان افزود: با اندکی تدبر در آیات قرآن به فلسفه حجاب پی خواهیم برد. احترام و حرمت زن، فلسفه حقیقی و یا یکی از فلسفه‌های حجاب است. اگر معرفت انسان به شریعت و تعالیم دینی بالا رود و قرآن را که آئین‌نامه سعادت و کمال بشر است درک کند، به عظمت حجاب پی برده و می‌فهمد بدحجابی و بی‌حجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در هستی است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید