اخبار

کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان برگزارشد

کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان برگزارشد
دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سالجاری به ریاست محمدرضا خباز استاندار سمنان در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان تشکیل شد.

استاندار سمنان باقدردانی از دست اندرکاران استان به لحاظ کاهش میزان بیکاری و قرار گرفتن نام استان سمنان در رتبه آخر بیکاران ابراز امیدواری نمود میزان بیکاری در استان سمنان تا پایان سال جاری 5 درصد کاهش پیداکند.

محمدرضا خباز تمرکز حساب بانکی تولیدکنندگان در بانکهای استان، پرداخت مالیات به امور مالیاتی استان و بهره گیری از خدمات شرکتهای بیمه استان را سه شرط حمایت از تولیدکنندگان اعلام کرد و از فرمانداران خواست تا با بررسی موانع و واقعیتهای اشتغال در شهرستانها راهکارها و مشکلات رونق کسب و کار را دراین جلسات گزارش کنند.

وی افزود: استان سمنان جهت حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای رونق اقتصادی لحظه شماری می کند و با عملکرد مثبت مدیران بخش تولید، شاهد رونق اقتصادی در آینده ای نزدیک خواهیم بود.

وی ادامه داد : اتمام هر طرح دولتی که در توان نیست باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود تا به بهره برداری برسد.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان سمنان نیز در این جلسه از کاهش 6 درصدی افراد جویای کار در دو ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه با سال گذشته خبرداد و افزود: بخشهای صنعت و معدن و جهادکشاورزی بیشترین تعهد اشتغال ثبت شده در سامانه رصد را دارند.

تاکید برآموزش کاربردی متقاضیان اشتغال، حمایت از مشاغل خانگی بر توسعه گردشگری و گزارش تسهیلات پرداختی صندوق کارآفرینی و امید به متقاضیان از دیگر موارد طرح شده در این جلسه بود.

 

۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید