اخبار

نشست هم اندیشی تشکلهای کارگری در سمنان

بمنظور بررسی مسائل و مشکلات بیمه ای و درمانی کارگران بازنشسته ، مستمری بگیران تامین اجتماعی و مشکلات کارگران با حضور مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و مدیرکل درمان تامین اجتماعی و معاون اداره کل تامین اجتماعی استان سمنان و نمایندگان تشکل های کارگری نشستی به میزبانی تشکیلات خانه کارگر در محل دفتر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار برگزار گردید.

محمد عالی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان جلسه و تبریک مناسبتهای ایام ماه شعبان و تقدیر از فراهم نمودن بستر مناسب برای گفتگوی سه جانبه و توسعه تشکلهای مدنی جامعه کار و تولید و ارج نهادن به مقام کار و کارگر در خصوص اهمیت و جایگاه ویژه تشکل ها در محیط کار تاکید نمود.

ایشان کارگران را بعنوان شریک اجتماعی دولت در کنار کارفرمایان ، منشاء بسیاری از تصمیمات اساسی دانست و در فراهم نمودن فضای کسب و کار برای تشکیل وحدت بین آنها را مهمترین عامل اشاره کرد و افزود: استفاده از نقطه نظرات آنان به جهت وقوف بیشتر آنها نسبت به کار و مسئولیتی که بر عهده دارند تاثیر بسزایی در کاهش مشکلات و مسائل خواهد گذاشت.

عالی ادامه داد: از مهمترین برنامه های سال جاری اهمیت وجود تشکل ها در واحد های تولیدی و صنعتی است. و هم اندیشی نهاد های کارگری و کارفرمایی در محیط های کارگری باعث آرامش خاطر کارگران و کاهش تنش و استرس های روحی و روانی آنان می شود.

در پایان نیز اشاره به عملکرد و نقش تشکل ها در  افزایش تعداد آنها نسبت به سال گذشته داشتند و به سوالات نمایندگان کارگران پاسخ دادند.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید