اخبار

بهره برداری از 75 تعاونی، سه سال گذشته در استان سمنان

بهره برداری از 75 تعاونی، سه سال گذشته در استان سمنان
جلسه ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون استان سمنان با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار سمنان، فرمانداران، مسئولان اقتصادی استانداری سمنان و جمعی از تعاونگران ، در سالن غدیر استانداری برگزار شد.

اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: در سه سال گذشته 75 تعاونی در بخش های مختلف در این استان به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: با بهره برداری از این تعاونی ها که دارای 2 هزار و 297 عضو هستند حدود 820 فرصت شغلی ایجاد شده است و میزان سرمایه گذاری این تعداد تعاونی ها 520 میلیارد ریال می باشد.
ایشان با بیان این که در دولت تدبیر و امید تاکنون 197 تعاونی با حدود 6 هزار و 410 نفر عضو در این استان تشکیل شده است، اظهار کرد: با بهره برداری از این تعاونی ها برای 2 هزار و 446 نفر فرصت شغلی ایجاد می شود.
غنیان با تاکید بر حمایت از تعاونی ها خاطرنشان کرد: مسئولان اجرائی استان باید از این تعاونی ها حمایت معنوی کنند تا دچار مشکل نشوند و به طور قطع بدون حمایت با مشکلات مواجه خواهند شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان شمار تعاونی های فعال این استان را یک هزار و 126 تعاونی اعلام کرد و گفت: با توجه به راه اندازی سامانه تحت وب و به روز رسانی آن، اگر هر یک از تعاونی های استان در زمان مقرر خود مجمع عمومی برگزار نکنند و یا اطلاعات و آمار خود را در این سامانه به روز رسانی و ثبت نکنند، جزء تعاونی های غیر فعال شناخته می شوند.
غنیان ادامه داد: آمار تعاونی های فعال استان سمنان در زمان حاضر بیشتر از رقم اعلام شده است لیکن با توجه به اینکه برخی از تعاونی ها آمار و اطلاعات خود را در این سامانه به روز و ثبت نکرده اند، از آمار تعاونی های فعال خارج شده اند.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیشترین فراوانی تعاونی ها در استان سمنان مربوط به حوزه کشاورزی با 39 درصد، بخش خدمات و صنعت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با تاکید بر اینکه دانش بنیان کردن، برون و درون گرا کردن و مردمی کردن از رویکردهای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: با اجرای این رویکردها تعاونی ها می توانند به منصه ظهور برسند.
غنیان با اشاره به ایجاد 16 شرکت تعاونی توسعه عمران در کشور، گفت: این شرکت ها در گرمسار و شاهرود نیز به ثبت رسیده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید