اخبار

برگزاری دوره آموزشی کارآفرینی سازمانی در شهرستان مهدیشهر

کارآفرینی
به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی دوره آموزشی کارآفرینی سازمانی ویژه کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهدیشهر در محل این اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهدیشهر در این دوره دکتر حمید مستخدمین حسینی با اشاره به اینکه کارآفرینی سازمانی، مفهومی در ارتباط با جهت‌گیری‌های کارآفرینانه‌ی یک سازمان دارد، گفت: اگرچه این امر ریشه در ادبیات کارآفرینی دارد اما امروزه کارآفرینی سازمانی به عنوان یک مفهوم مستقل، جایگاه خود را در ادبیات مدیریت یافته است.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینی سازمانی ابداع‌شده تا فعالیت‌های نوآورانه را در یک بافت سازمانی توصیف کند گفت: افراد سازمان تلاش می‌کنند تا کسب و کار موجود را بهبود بخشند و همچنین می‌توانند بهبود یک فرایند را درون شرکت در برگیرند و از طرفی دیگر، واژه‌ی کارآفرینی سازمانی بر جنبه‌های مشارکت و همکاری نیز تأکید دارد.

مستخدمین حسینی با بیان ویژگی های کارآفرینی سازمانی افزود: سازمان‌های کارآفرین در مقابل سازمان‌های سلسله مراتبی به‌مراتب بهتر کنترل می‌شوند؛ زیرا تناسب بین سیستم و سرمایه‌های فکری خود را به‌دقت حفظ می‌کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهدیشهر با اشاره به این موضوع که کارآفرینان سازمانی فاصله‌ی میان نوآوران و مدیران را از بین می‌برند، تصریح کرد: کار آفرینی سازمانی ایده‌های جدیدی را مطرح و آن‌ها را به واقعیت تبدیل می‌کنند و از یک دورنمای قوی برخوردارند و شهامت تحقق بخشیدن به آن را نیز دارند و می‌توانند تصور کنند که چه کسب و کاری و چه تولیداتی موردنظر مشتریان می‌باشد و بالاخره اینکه آن‌ها قادر به ترسیم فرآیند کارآفرینی از ایده تا عمل هستند.

مستخدمین حسینی در توصیف کارآفرینان سازمانی گفت: کارآفرینان سازمانی معمولاً از طریق پول برانگیخته نمی‌شوند بلکه انگیزه‌ی اصلی آن‌ها نیاز به موفقیت است. از طرفی دیگر نیز، کارآفرینان سازمانی، عمل‌گرا هستند و منتظر اجازه برای انجام کار نمی باشند، آن‌ها اهدافی را دنبال می‌کنند که خودشان آن‌ها را تنظیم کرده اند. کارآفرینان سازمانی موفق یاد می‌گیرند که بر اشتباهاتشان غلبه کرده و ریسک ناشی از کار را مدیریت کنند.

۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید