اخبار

کاهش تعداد و شدت حوادث ناشی از کار در استان سمنان

حوادث
همزمان با روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از کاهش حوادث ناشی از کار در سال 1399 به نسبت سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان ضمن تبریک روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای به تمامی دست اندرکاران حوزه ایمنی و سلامت شغلی، گفت: بررسی های آماری در خصوص نرخ وقوع حوادث شغلی در استان سمنان، هم از نظر تعداد و هم از لحاظ شدت وقوع در سال 1399 کاهش چشمگیری را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال 1398 تعداد کل حوادث شغلی اتفاق افتاده 177 مورد گزارش شده است، شاخص مذکور را برای سال 1399 تعداد 99 مورد حادثه اعلام نمود، که مبین کاهش حدود 45 درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در سال 1399 به نسبت سال قبل از آن است.

غنیان به اهمیت موضوع تلاش بازرسان کار برای ارتقای فرهنگ انجام کار ایمن توسط کارگران و نظارت موثر بر پیاده سازی نظامات مدیریت ایمنی در کارگاه ها توسط کارفرمایان اشاره کرد و گفت: صرف انرژی و برنامه ریزی در جهت ارتقای فرهنگ ایمنی و استقرار نظامات مدیریت ایمنی در کارگاه ها مستقیما بر صیانت از نیروی کار فعال و منابع مادی کشور در برابر حوادث تاثیر دارد.

وی افزود: بر این اساس با هدف گذاری ها و برنامه ریزی های صورت گرفته برای تحقق موارد یاد شده، بررسی های آماری حاکی از کاهش چشمگیر شدت وقوع حوادث بویژه حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سال 1399 می باشد، به طوری که تعداد حوادث منجر به فوت کارگران در محیط های کاری در سال 1398 حدود 24 مورد گزارش شده است، که این شاخص در سال 1399 تعداد 13 مورد بوده است و این مهم نیز مبین کاهش 54 درصدی نرخ حوادث ناشی از کار منجر به فوت در سال 1399 در استان سمنان می باشد.

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید