اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار کرد: دوره آموزش مجازی شیوه های دعوت فرزندان به نماز

نماز
دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سمنان به صورت مجازی در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل رهایی معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی این اداره کل در حاشیه این دوره گفت: در راستای اجرای برنامه های ابلاغی وزارت متبوع شورای اقامه نماز این اداره کل به منظور گسترش و تعمیق فرهنگ نورانی نماز در شرایط همه گیری بیماری کرونا، با همکاری ستاد اقامه نماز و استانداری سمنان اقدام به برگزاری وبینار آموزشی نشست تخصصی نماز با رویکرد شیوه های دعوت فرزندان به نماز با تدریس استاد حجت الاسلام و المسلمین فامیلی را برگزار کرد.

وی افزود: در این دوره که با حضور حداکثری کارکنان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاههای زیر مجموعه وزارت متبوع در استان برگزار شد، به چگونگی دعوت فرزندان به نماز از طریق روش الگویی، روش فراهم کردنِ فرصت مشاهد و تقلید، روش عبادت جمعى، روش تنوع‌بخشی، روش پرهیز از رفتارهاى ناخوشایند پرداخته شد.

رهایی با اشاره به اینکه در مرحله اول خود والدین باید به نماز پایبند باشند،گفت: وقتی والدین نماز را اول وقت بخوانند، فرزندان نیز از آنها الگو خواهند گرفت و این تقلید درکودکان یک تا هفت سال، به سبب روحیۀ تقلید پذیری، شدیدتر خواهد بود و اخلاق خوب سبب تاثیرگذاری بیشتر در روش الگویی خواهد شد.

وی گفت: والدین قبل از دعوت به نماز بایستی از طریق قرآن و روایات و سخنان عالمان دربارۀ اهمیت، فضایل، احکام و آداب نماز آگاهی لازم را کسب کنند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید