اخبار

اجرای طرح مشوق بیمه ای کارفرمایی

مشوق بیمه ای
تمامی کارفرمایان و صاحبان بنگاههای اقتصادی مشمول این طرح در صورت بکارگماری نیروی کار جدید از مشوق بیمه ای به مدت دوسال بهره مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای بند الف تبصره 18 قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی با هدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار های آسیب دیده از ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاههای تولیدی و خدماتی، طرح مشوق بیمه ای اجرا می گردد.

وی افزود: برای بهره مندی از مزایای این طرح، کارفرما و نیروی کار جدید می بایست در سامانه مشوق بیمه ای به آدرس Moshavegh.mcls.gov.ir ثبت نام نمایند.

غنیان دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی، کد بیمه کارگاهی و ثبت نام در سامانه را از جمله شرایط احراز برای کارفرمایان دانست و گفت: نیروهای کار جدید نیز باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 38 سال سن (مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود)، در مجموع حداکثر سابقه تامین اجتماعی آنها از 36 ماه تمام کمتر بوده و در سامانه مذکور ثبت نام کرده باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه شرایط بهره مندی از این طرح برای کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است، بیان داشت: برای بازگشت به کار نیروهای دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده این کارگاهها، افزایش نیرو بر اساس لیست بیمه در نظر گرفته نخواهد شد.

وی یادآور شد: در این طرح، حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی کار جدید دانش‌آموخته دانشگاهی به مدت ۲ سال توسط وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می‌شود. 
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید