اخبار

عدم‌تناسب میان نظام آموزشی کشور و نیاز بازارکار منجر به بیکاری می شود

کارآفرینی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در آئین افتتاحیه برنامه های هفته جهانی کارآفرینی که به صورت وبینار برگزار شد ضمن اشاره به نحوه شکل گیری اندیشه کارآفرینی گفت: نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مقوله کارآفرینی، نگاه ایجاد کسب و کار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان افزود: نحوه شکل‌گیری و ثمربخشی کارآفرینی, روش‌ها و شیوه‌های خاصی را می‌طلبد که بر پایه باورها و ارزش‌های ویژه‌ای استوار شده است. مجموعه این روش‌ها و باورها را می‌توان یک فرهنگ تلقی نمود و در واقع فرآیند کارآفرینی در بطن خود فرهنگ خاصی را نهفته دارد.

وی گفت: به واسطه عدم‌تناسب میان نظام آموزشی کشور و نیاز بازار کار، بیکاری فارغ‌التحصیلان به چالش دیگری تبدیل شده و بخش عمده‌ای از برنامه‌های دولت در اشتغال‌زایی به رفع و رجوع این چالش اختصاص یافته است.

غنیان خاطرنشان کرد در سالیان اخیر نظام آموزشی کشورمان در آموزش و پرورش و آموزش عالی به شیوه ای پیش رفته که فارغ التحصیلان از هرگونه مهارت های تخصصی در حوزه های فنی و حرفه ای بی بهره بوده اند و عدم انطباق رشته های تحصیلی با نیاز روز بازار کار، جدی نبودن مبانی عملی و آزمایشگاهی و تئوری پردازی در تمامی دروس از جمله آفت هایی است که سبب ناآشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی از مهارت های فنی و حرفه ای در جامعه گردیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن اشاره به شاخص های کارآفرینان برتر از برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر در آذرماه سال جاری خبر داد و خواستار ثبت نام کارآفرینان در سامانه جشنواره کارآفرینان برتر گردید.

۲۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید