اخبار

توجه به استارتاپ ها در قالب مشاغل نوین برای مددجویان در دستور کار قرار گیرد

توجه به استارتاپ ها در قالب مشاغل نوین
بمناسبت هفته ملی مهارت وروزکارآفرینی مدیران کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی وکمیته امدادامام خمینی(ره) باتفاق معاونین مرتبط در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل ضمن تبریک روزکارآفرینی وهفته ملی مهارت، از خدمات کمیته امداد به ویژه در حوزه اشتغال با هدف توانمندی مددجویان تقدیر و خاطرنشان کرد: راه اندازی زنجیره شغلی، راهبران شغلی ونیروهای جهادی ازجمله راهبردهای مؤثر این نهاد حمایتی است که تأثیر خوبی در اشتغال کشور به جای گذاشته است.

غنیان، استعداد یابی، آموزش و هدایت شغلی را از جمله کلیدهای اساسی این نهاد در ایجاد اشتغال دانست واظهار داشت: نظارت مستمر بر طرح‌های اجرا شده و حمایت از آن‌ها منجر شده که اشتغال کمیته امداد پایدار باشد.

وی با بیان اینکه بازگرداندن افراد از شهر به روستا با توجه به امکانات موجود کار دشواری است، بیان کرد: با تدوین نقشه راه بلند مدت توسط کمیته امداد این امر محقق شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان تصریح کرد: توجه به استارتاپ ها در قالب مشاغل نوین برای مددجویان در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ضمن تبریک، خاطرنشان کرد: افزایش هم‌گرایی بین کمیته امداد و اداره کل کار منجر به‌شتاب گیری اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس منحوس کرونا که به تعداد زیادی از مشاغل آسیب وارد کرده است، تصریح کرد: فعالیت و حمایت از این طرح‌ها و مصون ماندن از آسیب‌ها و بازگشت به چرخه تولید کمتر از جهاد درراه خدا نیست.

مسعودیان راد، از نظارت بر ۵۸۰۰ طرح فعال اشتغال ویژه مددجویان و کارآفرینان عرصه اشتغال کمیته امداد استان سمنان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۳۶۰ نفر از مددجویان استان سمنان شغل ایجاد شده است که از نیمه دوم سال جاری شدت بیشتری می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با تأکید بر سوق دادن کمک خیرین به‌سوی اشتغال خاطرنشان کرد: ما معتقدیم کمک مستقیم خیرین به نیازمندان تنها به گسترش فقر و وابستگی خانوارها منتهی می‌شود در حالی که توانمند‌سازی آن‌ها از طریق اشتغال، حمایتی پیشرفته و رو به جلو محسوب می‌گردد.

۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید