اخبار

۵۷ خانه بهداشت و بیش از 400 مسئول ایمنی و بهداشت در واحدهای تولیدی، صنعتی سمنان

۵۷ خانه بهداشت و بیش از 400 مسئول ایمنی و بهداشت در واحدهای تولیدی، صنعتی سمنان
جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا در استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر ، استاندار سمنان در سالن ‌مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل با اشاره به اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت ها در واحدهای تولیدی و صنعتی باید افزایش یابد، گفت: در ماه های گذشته، ۵۳۵ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد.

وی افزود: براساس گزارش های ارائه شده، ۵۷ خانه بهداشت در واحدهای تولیدی و صنعتی استان وجود دارد و بیش از 400 نفر با عنوان مسئولین ایمنی و بهداشت واحدهای تولیدی و صنعتی در ارتباط با رعایت اجرای دستورالعمل های بهداشتی تذکرهای لازم را به کارگران در کارخانه‌ها ارائه می دهند.

غنیان افزود: توجه کارگران و کارفرمایان به رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در جامعه کارگری استان در هفته های گذشته کمرنگ بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان از نام نویسی یک هزار و ۳۷۳ نفر از بخش وزارت راه و شهرسازی که به طور عمده از رانندگان ناوگان های عمومی هستند، برای دریافت تسهیلات در سامانه مربوطه خبر داد و گفت: 153 واحد صنعتی استان اعلام کردند که باوجود شیوع کرونا ویروس ، از بیکار شدن ۵۵۶ کارگر مشغول در این واحدها جلوگیری نموده اند که در‌ مجموع خواهان ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات می باشند.

غنیان تصریح کرد: همچنین 23واحد اقامتی و گردشگری و رستوران های استان نیز در زمان شیوع ویروس از بیکاری۱۰۴ تن ازکارگران آن مراکز،خودداری کردندوخواهان دریافت تسهیلات از محل تعیین شده می باشند.

وی افزود: در مجموع تا کنون بیمه بیکاری ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ برای چهار هزار و ۹۵ نفر از کارگران استان واریز گردیده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید