اخبار

جایگاه مطلوب استان سمنان در نرخ پایین بیکاری حفظ شود

کارگروه اشتغال استان سمنان
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: سمنان در ۱۰ سال گذشته جزو سه استان دارای کمترین نرخ بیکاری در کشور بود و باید تلاش شود امسال نیز جایگاه استان حفظ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، حبیب‌الله خجسته پور در نشست کارگروه اشتغال استان سمنان در سالن اجتماعات یادگار امام(ره) استانداری با اشاره به تحقق ۱۰ درصدی اشتغال استان در سه ماهه نخست امسال، گفت: مسوولان برای تحقق هرچه بیشتر هدفگذاری اشتغال در استان تلاش کنند.

وی ادامه داد: تمام اقدامات دستگاه‌های اجرایی مانند مقابله با قاچاق، تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی به منظور ایجاد و تقویت اشتغال در استان سمنان انجام می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان تاکید کرد: هر یک از مسولان باید خود را نسبت به اهمیت ایجاد و تقویت اشتغال در استان مسوول بداند.

وی اضافه کرد: تسهیلات کم‌بهره مشاغل خانگی فرصت خوبی برای اشتغالزایی است و تمام شهرستان‌های استان سمنان در جذب این تسهیلات عملکرد مطلوب داشته‌اند و انتظار می‌رود شهرستان میامی نیز تلاش مضاعف در جذب اعتبارات از این محل برای اشتغالزایی داشته باشد.

خجسته‌پور بیان کرد: کرونا به رسته‌های مختلف اقتصادی خسارت وارد کرده است و باید با اطلاع‌رسانی استقبال از ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات رسته‌های خسارت دیده از کرونا افزایش یابد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به رسته‌های آسیب دیده از کرونا، تعجیل کنند و با مراکز نامه‌نگاری شود، تا در صورت فقدان تکمیل ظرفیت، امکان استفاده از تسهیلات برای دیگر رسته‌های آسیب دیده از کرونا فراهم شود.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید