اخبار

استان سمنان جزو ۱۰ استان برتر کشور در جذب تسهیلات اشتغال روستایی

استان سمنان جزو ۱۰ استان برتر کشور در جذب تسهیلات اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: سمنان با جذب سهمیه بیش از ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال در بخش تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در سال گذشته جزو ۱۰ استان برتر کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان ابراز داشت: سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان ۲ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال در سال گذشته بود که از این میزان بیش از ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد ریال جذب شد.

وی ادامه داد: برای دریافت سهمیه ۲ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریالی مربوط به تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان سمنان یک هزار و ۲۴۰ طرح سال گذشته به بانک‌های عامل استان معرفی شد که از این تعداد ۹۸۵ طرح به تصویب رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ ابراز داشت: از ۹۸۵ طرح تصویب شده در بانک‌های عامل استان سمنان در سال گذشته ۹۷۹ طرح با ظرفیت ایجاد۴۲۶ فرصت شغلی، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دریافت کردند.

وی یادآور شد: تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن بعد از یک سال تنفس، در مدت ۶ سال در نظر گرفته شده است.

غنیان بیان کرد: تعداد زیادی از متقاضیان این استان برای فعالیت در زمینه شغل‌هایی مانند بوم‌گردی، پرورش دام، صنایع دستی و پرورش شترمرغ، سال گذشته تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دریافت کردند.

 

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید