اخبار

ثبت سه هزار و 699 درخواست بیمه بیکاری در استان سمنان

ثبت سه هزار و 699 درخواست بیمه بیکاری در استان سمنان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: 2 هزار و 207 نفر دراستان با شیوع ویروس کرونا برای دریافت مقرری بیمه بیکاری از ابتدای سال تا کنون در سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان ابراز داشت: درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگرانی که از کار بیکار شدند، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از یکم فروردین به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا طبق دستورالعمل‌ها جزو حوادث غیرمترقبه محسوب می‌شود و درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری نیز در این قالب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه افراد مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به صورت غیرارادی بیکار شده اند ‌می‌توانند برای دریافت مقرری بیمه بیکاری درخواست دهند، گفت: افراد متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری با مراجعه به سامانه‌ bimebikari.mcls.gov.ir می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی اضافه کرد: افرادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری می‌شوند که کارفرمایان آنها پیش از این سه درصد حق بیمه بیکاری را پرداخت کرده باشند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری این است که افراد 30 روز پس از بیکارشدن درخواست خود را در سامانه به صورت غیرحضوری ثبت کنند.

غنیان خاطرنشان کرد: مقرری بیمه بیکاری مشمول بیمه‌های خاص، مشاغل آزاد، خویش فرمایی، کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان حمل و نقل شهری نمی‌شود.

وی ادامه داد: در سال جاری تا کنون سه هزار و 699 درخواست دریافت مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان ثبت شده که 2 هزار و 207 درخواست مربوط به حوادث غیر مترقبه و شیوع ویروس کرونا می باشد.

غنیان اظهار داشت: درخواست‌ ها برای دریافت  مقرری بیمه بیکاری در استان سمنان در دست بررسی است تا مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری مشخص شود.

شایان ذکر است بر اساس قانون و تمهیدات اندیشیده شده به کارگران مبتلا به ویروس کرونا غرامت دستمزد پرداخت می‌شود و اگر از کار بیکار شوند بیمه بیکاری به آن ها تعلق می‌گیرد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید