اخبار

تعداد افراد جویای کار در استان سمنان ۲۲ درصد کاهش‌یافته است

تعداد افراد جویای کار در استان سمنان ۲۲ درصد کاهش‌یافته است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان بابیان اینکه تعداد افراد جویای کار در استان ۲۲ درصد کاهش‌یافته است، گفت: در سال جاری هشت هزار و ۱۳۹ نفر جویای کار هستند در حالی که سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۱۱ نفر جویای کار در استان وجود داشت.

وی در خصوص کل شاغلین استان افزود: درمجموع ۱۷۹ هزار و ۷۱۷ نفر در بخش کارمندی و کارگری در استان سمنان مشغول به کار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با اشاره به اینکه تا پایان آبان ماه سال جاری تعداد کل بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی ۱۶۴ هزار و ۱۰۷ نفر است، خاطرنشان کرد: تعداد بیمه‌شدگان اجباری نیز ۱۱۸ هزار و ۱۹۰ نفر می باشد.

غنیان با تأکید بر اینکه در سال‌های ۹۵ تا ۹۸ رشد تعداد بیمه‌شدگان اجباری در استان کاملاً محسوس بوده است، یادآور شد: سه هزار و ۲۵ نفر در استان سمنان بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدا سال جاری تاکنون دو هزار و ۷۳۶ مورد دادخواست در مراجع حل اختلاف استان سمنان مطرح‌شده است، گفت: ۹۰ درصد دادخواست‌ها منجر به صدور دادنامه گردیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان افزود: سال گذشته سه هزار و ۳۶۷ مورد دادنامه و در طی سال جاری تاکنون دو هزار و ۵۱۰ مورد دادنامه صادرشده است.

غنیان نرخ بیکاری در کشور را در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز سال جاری به ترتیب ۱۰.۸، ۱۰.۵ و ۱۰.۶ اعلام کرد و گفت: این آمار در استان سمنان به ترتیب ۸.۲ و ۸ و ۷.۶ می باشد.

شایان ذکر است سمنان در مقایسه با سایر استان‌های کشور موفق به کسب رتبه چهار، پنج، سه به ترتیب در فصل‌های بهار، تابستان و پاییز در جدول نرخ بیکاری کشور شده است.

۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید