اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان : رویکردهای مهارتی باید در استان سمنان اتخاذ شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان : رویکردهای مهارتی باید در استان سمنان اتخاذ شود
گردهمایی مسئولین امور اعضاء و آموزش خانه کارگر سراسر کشور به میزبانی خانه کارگر استان سمنان در سالن جلسات اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با حضور دکتر اسماعیل غنیان مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ، مهندس پرویز نصیری مسئول امور اعضاء و آموزش خانه کارگر کشور ،حبیب الله محقق دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان همچنین مسئولین امور اعضا و آموزش خانه کارگر سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان،  اسماعیل غنیان در این گردهمایی طی سخنانی اظهار داشت : بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش تعاون نه ‌تنها در مردمی نمودن و مشارکت شهروندان در اقتصاد نقش مهمی دارد بلکه در ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر است.

مدیر ارشد تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در ادامه سخنان خود با بیان این مطلب که تعاونی‌ها در استان توانستند زمینه اشتغال ۱۳ هزار نفر را فراهم نمایند، تصریح نمود : ۱۰ درصد کل بیمه شده‌های تأمین اجتماعی استان سمنان در تعاونی‌ها شاغل هستند.

وی با بیان این مهم که استان سمنان با ایجاد اولین تعاونی پرچمدار این امر در کشور محسوب می‌شود، افزود: در کشور بالغ‌بر ۹۳ هزار تعاونی فعال وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۳۷ تعاونی در استان مشغول به فعالیت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در ادامه سخنان خود  با بیان این مطلب که در برخی مشاغل این استان با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم ، گفت: آمار مازاد عرضه و تقاضای کار در سمنان پیچیده است.

وی اظهار داشت : امروز با مشکلی نظیر علاقه‌مندی شدید جوانان به اشتغال دولتی و برعکس بی‌رغبتی آن‌ها به شغل‌های خدماتی مواجه هستیم و این باعث شده تا در برخی مشاغل با کمبود نیروی انسانی روبرو باشیم.

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان سمنان همچنین خاطر نشان ساخت: عدم تمایل جوانان به فراگیری مهارت‌های مربوط به مشاغل در استان سمنان نگران‌کننده است.

غنیان تصریح نمود : در حال حاضر با مهاجرت از سایر استان‌ها برای کار در سمنان مواجه هستیم به نحوی که اکثریت کارگران بتن ریز ساختمان را در این استان افراد غیر بومی تشکیل می‌دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان این مطلب که باید به موضوع کمبود نیروی ماهر در استان توجه ویژه صورت گیرد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توان در این راستا انجام داد مهارت‌آموزی بر اساس نیازهای روز استان و کشور است تا بر اساس آن مشاغل جدید ایجاد شود.

وی با بیان این مطلب که رویکردهای مهارتی باید در استان سمنان اتخاذ شود، افزود : با توجه به اینکه سند توسعه مهارت‌آموزی رویکرد اصولی برای رونق کسب ‌وکار در استان خواهد بود بنابراین می‌بایست بعد از تصویب نهایی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام و به بعد عملیاتی تبدیل شود.

غنیان تصریح نمود: تغییر نگرش به انتخاب شغل نه تنها در استان سمنان بلکه در سطح کشور به عینه قابل مشاهده است و جوانان حاضر به انجام کارهای خدماتی نیستند لذا می‌بایست برای مشاغلی که رو به فراموشی هستند چاره‌ای تدبیر نمود که مهم‌ترین راهبرد تدوین سند مهارت است.

۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید