اخبار

با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ ۲۰ تعاونی برتر استان سمنان تجلیل شدند

با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ ۲۰ تعاونی برتر استان سمنان تجلیل شدند
۲۰ تعاونی برتر استان سمنان با حضور ابراهیم صادقی‌فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان استانی روز چهارشنبه در سمنان تجلیل شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در همایش تجلیل از تعاونی های برتر استان سمنان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه استان سمنان، ابراز داشت: از مجموع ۲۰ تعاونی تجلیل شده در چهاردهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر، ۲ تعاونی اتحادیه تعاونی‌های دامداران استان و شرکت تعاونی صالح گچ سمنان به عنوان برتر ملی، سه تعاونی شایسته تقدیر، یک تعاونی به عنوان سفیر تعاون استان، و بقیه تعاونی برتر استانی تجلیل شدند.

اسماعیل غنیان افزود: ۲ تعاونی از هریک از شهرستان‌های دامغان و میامی و یک تعاونی در هریک از شهرستان‌های سرخه، گرمسار، مهدیشهر و آرادان، هفت تعاونی در شاهرود،چهار تعاونی در سمنان و ۲ تعاونی استانی تجلیل شدند.

وی ادامه داد: ۱۲ شاخص‌ مختلف مانند میزان صادرات، شفاف سازی مالی و برگزاری به موقع مجمع، نداشتن بدهی به بیمه و بانک‌ها در انتخاب تعاونی‌های برتر تعریف شد که براساس ارسال مستندات امتیاز داده شد.

به گفته غنیان، ۸۹۰ تعاونی که سه سال از فعالیت‌شان گذشته بود مجاز به شرکت در رقابت تعاونی برتر شدند که از این تعداد ۲۲۸ تعاونی در سامانه تعاونی ملی ثبت نام کردند.

وی اظهار داشت: استان سمنان دارای یک هزار و ۳۷ تعاونی است که ۱.۱ درصد تعاونی‌های فعال کشور را شامل می شود، ۱۲۲ تعاونی بانوان در استان سمنان فعال است که ۱.۲ درصد تعاونی‌های فعال بانوان کشور را تشکیل ‌می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: تشکیل تعاونی موجب برقراری عدالت اجتماعی، بهبود معیشت می شود و اکنون در استان سمنان تعاونی‌ها در ۱۴ رشته مختلف مانند کشاورزی، عمرانی، تولیدی و توزیعی فعالیت دارند.
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید