اخبار

نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سال 98

نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سال 98
اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سالجاری به ریاست دکتر عسگری معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری در محل سالن مدیریت بحران استانداری برگزار شد.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیرکارگروه تخصصی اشتغال ضمن تبریک فرارسیدن هفته کار و کارگر به جامعه کار و تولید، با توجه به دستور کار جلسه به ارائه گزارشی در خصوص آخرین وضعیت اشتغال استان پرداخت و گفت: با توجه به تعهد اشتغال 10648 نفر، ازسوی دستگاههای اجرایی استان دربخش دولتی و خصوصی در سال 97 تعداد 10969 شغل ایجاد شدکه در سامانه رصد اشتغال ثبت گردیده است.

 وی افزود: از مبلغ 112 هزارمیلیون ریال اعتبار مشاغل خانگی سال 97 مبلغ 96850 میلیون ریال به تعداد 1091 نفر تسهیلات پرداخت شده است.

غنیان همچنین یادآور شد در بخش اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری با توجه به ابلاغ مرحله چهارم اعتبارات و مبلغ سهمیه استان جمعاً به مبلغ 2438317 میلیون ریال تاکنون تعداد 765 طرح با مبلغ 1884036 میلیون ریال انعقاد قرارداد و مبلغ 1740795 میلیون ریال به تعداد 755 طرح با پیش بینی ایجاد 1796 فرصت شغلی جدید پرداخت شده است.

درادامه این جلسه شیوه نامه مواجهه با مصادیق مغایر با تعهدات متقاضیان تسهیلات موضوع قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری توسط دبیرکارگروه تخصصی اشتغال تشریح و گزارشی در خصوص نظارت های انجام شده بر طرحهای دریافت کننده تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ارائه گردید.

دکتر عسگری معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری با تبریک هفته کارگر و تقدیر و تشکر از عملکرد اعضاء کارگروه تخصصی اشتغال در اجرای برنامه های اشتغال استان درسال 97 و کاهش نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته خواستار برنامه ریزی مناسب و استفاده از تمام ظرفیتهای استان جهت ایجاد فرصتهای شغلی جدید و همچنین اخذ میزان فرصتهای شغلی در برخی دیگر از دستگاههای اجرایی شد.

وی گفت: بایستی به امر نظارت بر طرحهای دریافت کننده تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری توجه ویژه ای اعمال گردیده و در اینخصوص فرمانداریها به عنوان رئیس کمیته های نظارت شهرستانی بایستی با جدیت بیشتری ورود نمایند و مهمترین موضوع نیز نظارت بر اجرای تعهدات اشتغال طرحهای به بهره برداری رسیده می باشد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید