اخبار

شورای هماهنگی حراست دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سمنان

شورای هماهنگی حراست دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در استان سمنان
این نشست با حضور مدیران کل و مسئولین حراست های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان و مسئولین حراست های ادارات کل مناطق شرق و شمال کشور برگزار شد.

اسماعیل غنیان ضمن خیرمقدم ویژه خدمت حجت الاسلام و المسلمین عبدوس ، امام جمعه موقت سمنان ،‌ از حضور عباس مجتهدزاده در استان ابراز خرسندی نمود و حضور مدیرکل حراست استان و مدیران کل دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولین حراست ها را ارج نهادند.

دکتر غنیان ضمن سپاس از مساعی و حمایتهای جناب آقای مجتهدزاده ، ابراز امیدواری نمودند انشاالله بتوانیم با بهره مندی از رهنمودها و ارشادات ایشان در جهت تحقق اهداف وزارت متبوع موثر واقع شویم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت استان و نیز وضعیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان درکشور به بیان قابلیت ها و پتانسیلهای استان نظیر فرهیختگی ،‌ چهارفصل بودن، معادن غنی،‌‌ آثارتاریخی، جزیره لهجه ها، مشاهیر و بنیانگذاران مکاتب و . . . پرداخت و اظهار امیدواری نمود امیدوتریم بتوانیم با وجود مزیتهای نسبی در استان در راستای توسعه یافتگی استان گامی موثر برداریم.

رئیس شورای هماهنگی استان با بیان اینکه حراست به معنای لغوی یعنی پاسداری و مراقبت نمودن است ،‌افزود: به اعتقاد من مسئولین حراست باید به مسائل روز آگاه، پویا و ‌اهل مطالعه باشند و بنوعی تحلیگر مسائل باشند تا بتوانند تاثیرگذار باشند.

دکتر غنیان بیان داشت از انجائیکه حراست ها، ‌چشم و گوش سازمانها هستند، باید مجهز به دانش برقراری ارتباط موثر و ‌دانش همدلی باشند تا سازمان نگاه پشتوانه و نه مراقب گونه به حراست داشته باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهار داشت : شفاف ترین فرد سازمان باید حراست باشد تا مأمنی برای کل سازمان بوده و اعتماد متقابل در بین کارکنان ایجاد نماید.

حجت الاسلام و المسلمین عبدوس، ‌امام جمعه موقت سمنان ضمن ابراز مسرت از حضور در جمع مسئولین حراست که به عنوان نگهبانان و نگهداران و پاسداران و ارزشمداران در تشکلیلات ادارات استانها انجام وظیفه می نمایند، با ارائه مثالی از لبریز شدن آب از بطری ، بیان داشت: مسئولین حراست گاهی با بحرانها و مسائل زیادی مواجه می شوند به حدی که کاسه صبر انسان لبریز می شود و فشارها زیاد می گردد،‌ در چنین شرایطی انسان باید بسیار خودنگهدار باشد چنانچه خداوند به پیامبر اکرم (ص) امر فرمود:

 

 

 لَقَدْ نَعْلَمُ أَنَّکَ یَضِیقُ صَدْرُکَ بِمَا یَقُولُونَ ، ‌هر آینه به خاطر حرفها دلتنگ می شوی، فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَبِّکَ وَکُنْ مِنَ السَّاجِدِینَ پس با ستایش پروردگارت تسبیح گوى و از سجده‏ کنندگان باش.

وی افزود: ملاصدرا، ‌ابن سینا و دیگر اندیشمندان هنگام مواجهه با مشکلات، ‌سجده می کردند.

در ادامه عباس مجتهدزاده ،‌ ضمن تشکر از حضور مدعوین جلسه که نقش بسیار کلیدی در پیشبرد اهداف وزارت متبوع ایفاء می کنند، بیان داشت خداوند بزرگ را بسیار شاکریم که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با وجود توطئه های دشمنان در پیش رو داریم.

ایشان با اشاره به بزرگان استان نظیر مرحوم آیت الله عالمی ، مرحوم آیت الله نصیری ، آیت الله شاهچراغی ،‌ آیت الله نعیم آبادی و . . .  انقلاب اسلامی را مرهون تلاش ها و مجاهدتهای این بزرگواران دانست.

رئیس مرکز حراست وزارت متبوع با اشاره به بحرانهای موجود کشور نظیر بحران اشتغال  و بحث صندوقها که گریبانگیر وزات تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی است به بحران آب نیز اشاره نمود و تاکید کرد برای حل بحرانهای موجود باید برنامه جدی داشته باشیم.

مجتهدزاده افزود: با عنایت به تشنج ها وحربه هایی که از سوی نیروهای بیگانه و دشمن در داخل کشور برای اختلاف اندازی بین مردم و تغییر نگاهشان نسبت به مسئولین نظام رخ می دهد امکان هر گونه اعتصابات نیروهای کارگر وجود دارد لذا هوشمندی، تدبیر، موقعیت شناسی، تلاش ها و اقدامات بموقع نیروهای حراستی نقش بسزایی در جلوگیری و مهار اینگونه اعتصابات وجود دارد.

وی افزود: بواقع هدف از جنگ روانی ایجاد شده توسط دشمن ،‌ایجاد ناامنی و آشوب در داخل کشور می باشد که هوشمندی و بیداری مسئولین حراستی با انجام اقدامات پیشگیرانه نقش بسیار مهمی در مدیریت این بحران خواهد داشت.

 در ادامه با اهداء لوح و هدایا از مجاهدتها و تلاشهای مخلصانه و صادقانه حجت الاسلام و المسلمین عبدوس در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ،‌ دفاع مقدس و سازندگی میهن اسلامی علی الخصوص استان سمنان ، در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی  تقدیر بعمل آمد.

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید