اخبار

هشتمین شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه در استان سمنان

هشتمین شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه در استان سمنان
هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان سمنان با حضور لطفی معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تیم ارزیابی فضای عمومی در محل این اداره کل برگزار گردید.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و رئیس شورای هماهنگی استان ، ضمن خیر مقدم ،‌ از زحمات و همراهی موثر تیم ارزیابی وزارت قدردانی نموده  و گفت: شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه در استان سمنان با همدلی و تعامل فزاینده و فرای وظایف سازمانی در حال انجام وظیفه می باشد.

رئیس شورای هماهنگی استان با بیان اینکه در سال گذشته به همت همکاران ساعی و پرتلاشمان به عنوان دستگاه برتر ملی در ورزش کارگری انتخاب و به عنوان استان تعاونگر نیز مورد تقدیر معاونت محترم تعاون قرار گرفتیم، افزود: در سال گذشته در استان کارگر نمونه ملی داشتیم که مایه مباهات استان بوده است.

دکتر غنیان اظهار داشت: رتبه دوم کشور در بحث انعقاد قرارداد تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سهمیه استان در سال جاری به استان سمنان تعلق دارد که بیش از پنجاه درصد از عوامل عضو شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه هستند.

وی در ادامه به بیان گزارشی از جلسات شورای هماهنگی در سال 97 پرداخت و گفت: بیش از 90 درصد مصوبات تاکنون اجرایی شده است بجز موارد محدودی که بدلایل مختلف و نداشتن تسهیلات و امکانات، شرایط اجرایی شدن آن میسر نگردید.

در ادامه لطفی معاون دفتر مدیریت عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال 97 با کمک نمایندگان تام الاختیار ستاد سازمانهای تابعه جلسات متعددی داشتیم. معیارهای سال گذشته مورد بازنگری و بازبینی قرار گرفت که با نظر ستاد سازمانها تغییراتی در معیارها انجام شد و در نهایت چک لیستها با توجه به انطباق با ظرفیتها ، امکانات ، اختیارات و وظایف ادارات کل اجرایی تدوین شد.

لطفی هدف اصلی از بازرسی فضای عمومی را پیاده سازی شاخص های حکمرانی خوب بطور کامل در واحدهای اجرایی و ستادی منجمله شفافیت ،‌پاسخگویی و مشارکت دانست و گفت: در بحث شفافیت شاید بسیاری از مردم از دستاوردهای وزارتخانه اطلاع نداشته باشند لذا ‌روابط عمومی ها باید فعال بوده ، دستاوردها و اقدامات وزارت متبوع  را در رسانه های محلی گزارش نموده و  اطلاع رسانی مستمر نمایند.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید