اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان: تنها قدرت مردمی است که موجب پدیدار شدن یک گفتمان خواهد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان: تنها قدرت مردمی است که موجب پدیدار شدن  یک گفتمان خواهد شد
اسماعیل غنیان در مراسم تکریم و تمجید از اقدام سفیر فرهنگی ورزشی در جهت منقش ساختن یاد و خاطره شهداء خطاب به حضار این مراسم گفت: برای اینکه فرهنگ و باوری پایدار بماند باید مانند عاشورا تبدیل به یک گفتمان گردد و این کار از تکلیفی بودن و تشریفاتی بودن فرسنگ ها فاصله دارد.

وی افزود: این اقدام باید به بطن مردمی جامعه نزدیک شود و برای اینکه تبدیل به یک پدیده ملی گردد باید استقبال از این حرکت از طریق تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و بصورت خودجوش صورت پذیرد و برای جاودانگی آن از دولتی شدن آن اجتناب گردد و تنها قدرت مردمی است که موجب پدیدار شدن یک گفتمان خواهد شد.

غنیان با اشاره به سخت و طاقت فرسا بودن یک کار فرهنگی گفت : برای زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی باید دلایل فطری و اخلاقی آن را در اذهان تعمیق بخشید و صرف اشاره به یک واقعه کفایت کننده نیست.

ایشان همچنین لزوم شناساندن عظمت شخصیت امام حسین (ع) و روشن فکری آن حضرت به مردم را خاطر نشان شد و افزود: شکاف بین نسل ها با این رویکرد ترمیم می گردد و این موجب جهش در نگرش و ظرف فکری ما خواهد شد.

شایان ذکر است روح اله بصیری نیا حامل پیام و پرچم متبرک شده عتبات عالیات مزین به تمثال مبارک شهدای گرانقدر جامعه کارگری و مدافع حرم بعنوان سفیر فرهنگی ورزشی با عبور از استان های سراسر کشور در نظر دارد نام و یاد و خاطره شهدا را در اذهان عمومی منقش سازد.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهداء هدایایی توسط مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان به وی از تلاش و جدیت ایشان در این راه تقدیر بعمل آمد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید