اخبار

برگزاری نشست هماهنگی و هم اندیشی بازرسان کار استان سمنان

برگزاری نشست هماهنگی و هم اندیشی بازرسان کار استان سمنان
اولین نشست هماهنگی و هم اندیشی بازرسان کار استان سمنان در سال 97 با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، مدیر روابط کار، رئیس اداره بازرسی کار و بازرسان کار استان سمنان در محل سالن جلسات اداره کل استان سمنان برگزار گردید.

اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان به اهمیت و حساسیت شغل بازرسی و چالشها، فرصت ها و تهدید های این حرفه اشاره نموده و بازرسان کار استان را از خطراتی که به مقتضای شغل، ایشان را تهدید می نماید آگاه ساختند.

همچنین ایشان برخی از سیاست ها و تدابیری را که بازرسان کار می بایست بمنظور صیانت از خود و حوزه بازرسی کار بصورت روزمره فرا روی خود داشته باشند، تبیین نمودند.

دکتر غنیان در پایان سخنان خود اولویت فعالیت های بازرسی کار را در سال 97 انجام بازرسی های نظارتی از کارگاه های پرخطر استان و اقدامات قاطع ایشان بمنظور پیشگیری از وقوع حوادث و همچنین نظارت و رصد مستمر وضعیت کارگاه های مشکلدار و بحرانی دانست.

محمد عالی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان نیز به تبیین برنامه ها و سیاست ها و چگونگی تحقق اهداف سازمانی و نیز بیان خواسته های اداره کل از حوزه بازرسی کار بویژه در رابطه با فعالیت کمیته های تخصصی مشاغل سخت و زیان آور، تعیین صلاحیت و رتبه بندی شرکتهای خدماتی، تعیین صلاحیت ایمنی پیمانکاران و بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه ها، پرداخت.

در ادامه بهرام جمشیدی رئیس اداره بازرسی کار استان، ضمن تقدیر از فعالیت های همکاران بازرس کار استان جهت تحقق اهداف و برنامه های سازمانی در سال 96، توجه همکاران را به اهمیت و حساسیت شغل بازرسی کار جلب نموده و از بازرسان کار خواست، بمنظور انجام دقیق و درست وظایف محوله؛ قوانین، آیین نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی را بطور کامل و صحیح اجرا و پیاده نمایند.

وی افزود: در ارسال گزارشات و پاسخ دهی به نامه ها دقت و سرعت عمل داشته و اطلاعات مربوط به حوادث، بحران ها و مشکلات واحدهای حوزه فعالیت را در اسرع وقت به اداره بازرسی کار استان اطلاع رسانی نمایند.

 

 

۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید