اخبار

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان با نماینده ولی فقیه در استان
همزمان با نخستین روز از هفته کارگر اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر استان سمنان و جمعی از کارگران با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

در این دیدار دکتر اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن تبریک هفته کار و کارگر، به قدردانی از نماینده ولی فقیه استان و توجه ایشان به جامعه کارگری پرداخت.

وی ضمن ارائۀ گزارشی از فعالیتهای انجام شده در سال 1396 در رابطه با بحث کار و تعاون خاطرنشان ساخت در سال 96 حدود چهار هزار و هشتصد نفر در استان شاغل شده اند.

وی این پدیده را اشتغال پایدار خواند و آن را یکی از درخشان ترین سالهای اشتغال زایی در استان دانست. ایشان ضمن اشاره به اشتغال 14918 نفر در تعاونی ها، رشد تشکیل تعاونی ها در سال قبل را 30 درصد ارزیابی کرد.

غنیان در ادامه بیان داشت: علی رغم افزایش تعداد شاغلین در سال 96، شاهد کاهش 9 درصدی حوادث کار بوده ایم.

ایشان ضمن اشاره به فعالیت های فرهنگی - ورزشی انجام شده در سال 1396، نتایج این فعالیت ها را خوب ارزیابی نمود.

وی همچنین با تأکید بر اهمیت حمایت از کالای ایرانی، انتخاب این شعار برای سال 1397 از سوی رهبر معظم انقلاب را حکیمانه و خردمندانه عنوان نمود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن ارائه پیشنهاداتی برای نهادینه سازی فرهنگ استفاده از کالای ایرانی، استفاده از کالاهای ایرانی در صدا و سیما و دیگر نهادهای دولتی را ضروری دانست و در نهایت رشد تولید اشتغال را خرید کالای ایرانی خواند و خواهان برگزاری درسی با موضوع چرایی حمایت از کالای ایرانی در مدارس و دانشگاه ها شد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید