اخبار

برگزاری نشست هم اندیشی بازرسان کارِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان

برگزاری نشست هم اندیشی بازرسان کارِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان
در راستای هماهنگی و برنامه ریزی جهت تحقق شاخص های عملکردی در سالجاری نشست هم اندیشی بازرسان کارِ اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با حضور دکتر اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در محل این اداره کل برگزار شد.

اسماعیل غنیان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته کارگر خواهان برگزاری هرچه باشکوه تر برنامه های این هفته شد.

غنیان پول، مقام، زیبایی، علم و قدرت را مواردی دانست که می توانند فسادآور باشند. وی با اشاره به این مسئله که اخلاق حرفه ای بازرسان دارای معیارهایی مشخصی است، به بیان این معیارها پرداخت.

غنیان ویژگی های قلبی و ویژگی های عملی را معیارهای اصلی اخلاق حرفه ای بازرسان کار دانست و گفت: بازرس کار باید اخلاص داشته باشد، از کینه و دشمنی پرهیز کند، و خیرخواه دیگران باشد.

وی خاموشی را از صفات مهم هر بازرس کار دانست و اظهارنظر بی پشتوانۀ اطلاعات را از عوامل سلب اعتماد دانست و افزود: رازداری از دیگر صفات مهم بازرسان کار است که منجر به ایجاد هرچه بیشتر اعتماد می گردد.

ایشان عیب پوشی را به معنای گفتگوی مستقیم با خود افراد و راهنمایی ایشان تعبیر نمود و ادامه داد: بازرس کار همواره باید آنچه عیناً به آن رسیده را صادقانه بیان کند.

وی تواضع، صبر، پشتکار و خوشخوئی را از دیگر ویژگی های حائز اهمیت بازرسان کار موفق دانست.

ایشان ضمن تأکید بر اهمیت پرهیز از رشوه، این ویژگی را از عوامل اصلی موفقیت بازرسان کار دانست.

غنیان علم و آگاهی را از دیگر لازمه های انجام درست وظایف این حیطۀ کاری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت مطالعۀ منظم و مستمر می تواند تضمین کننده ایجاد این صفت باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، این استان را از نظر سلامت اداری استان برتر کشور خواند، با این حال بر این مسئله تأکید کرد که این موضوع کافی نیست و همواره باید مراقب بود تا سلب اعتماد نشود. وی با بیان اینکه آگاه کردن همکاران و نصیحت کردن ایشان از مواردی است که می تواند به تحقق این اهداف کمک کند، بازرسان کار را دارای شأن و منزلتی خاص دانست.

ایشان در انتها ضمن اشاره به این مسئله که قسمت اعظم کار بازرسان کار دیده نمی شود، به تشکر و قدردانی از تمامی تلاشهای انجام شده پرداخت.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید