اخبار

استاندارسمنان: آمار بیکاری در سمنان با درایت دولت کاهش یافت

استاندارسمنان: آمار بیکاری در سمنان با درایت دولت کاهش یافت
سیدشهاب الدین چاوشی گفت : آمار بیکاری در این استان با درایت دولت تدبیر و امید از حدود 13 درصد در سال 92 به کمتر از هشت درصد در سال جاری کاهش یافته است.

استاندار سمنان در دیدار با معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری افزود : باید فرهنگ پشت میزنشینی به معنی واقعی در کشور از فکر جوانان خارج شود و خلاقیت جایگزین این فرهنگ شود.
وی اظهارداشت : دولت در چند سال گذشته اقدامات بسیار مطلوبی را برای افزایش اشتغال در کشور انجام داده است اما به دلیل افزایش روزافزون دانش آموختگان که در رشته های غیرکاربردی در دولت های گذشته مشغول به تحصیل بودند، اقدامات دولت تدبیر و امید چندان به چشم نمی آید.

وی خاطرنشان کرد : ایجاد حدود 900 هزار شغل در سال گذشته، نشان از عزم راسخ دولت تدبیر و امید برای کاهش آمار بیکاری در کشور است و اکنون دولت مصمم است با هم افزایی سایر سران جمهوری اسلامی آمار اشتغال را در کشور فراتر از آنچه که در توان دارد فراگیر کند.

چاوشی گفت: اکنون مهم ترین معضل در کشور، بیکاری است و اگر در میان مدت برای رفع آن اقدام نشود آسیب های اجتماعی و امنیتی برای ایران به همراه دارد.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از وزارتخانه های عملگرا دولت دوازدهم است و در چند سال گذشته مسائل کارگری را به خوبی مدیریت کرده است.

استاندار سمنان تصریح کرد: فقط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متصدی ایجاد شغل در کشور نیست و اشتغالزایی مقوله پیچیده ای است که تمامی ارکان نظام باید دست به کار شوند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۱۵:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید