اخبار

نشست هم اندیشی مشترک اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان

نشست هم اندیشی مشترک اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان
با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان و معاونین و رؤسای ستادی و اجرایی مرتبط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و اعضاء هیأت رئیسه، بازرسین اتاق تعاونِ استان سمنان و جمعی از نخبگان بخش تعاونِ استان نشست هم اندیشی مشترک اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار گردید.

در این نشست اسماعیل غنیان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن تشکر بابت برگزاری این نشست اتاق تعاون را از متعالی ترین تشکل های اقتصادی مردمی دانست و گفت: عضویت اتاق تعاون در شوراها، هیأت ها، ستادها و مجامعی از قبیل شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، هیأت عالی واگذاری موضوع ماده 39 قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، شورای پول و اعتبار، شورای عالی بورس، شورای رقابت، ستاد هماهنگی روابط اقتصاد خارجی، شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، مجمع شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، صندوق توسعه ملی بیانگر جایگاه اتاق تعاون در سطح ملی و استانی است. به همین دلیل اتاق تعاون بایستی با خودباوری درصدد یافتن جایگاه خود در رونق اقتصاد باشد و با ایفای نقش خود بخوبی موجب بالندگی و تعالی خود در این زمینه گردد.

ایشان در ادامه با اشاره به ماده 24 برنامه ششم توسعه و بیان اینکه همانند برنامه پنجم در این برنامه نیز بر رسیدن به سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی تاکید شده است افزود: با توجه به شرایطی که ایجاد شده و فرصت ها و تهدیدهایی که بطور کلی در اقتصاد کشور بوده می تواند فرصت مناسبی برای تبلور بخش تعاون باشد.

وی تعاون را راهی شفاف و سلامت در زمینه اقتصاد عنوان کرد و بیان داشت: نظام کاپیتالیسمی آنقدر دارای انحراف ، فساد و مشکلات است که اذعان عموم بر سلامت و شفافیت بخش تعاون راموجب گردیده است.

اسماعیل غنیان همچنین با تاکید بر  اهمیت حضور تعاون در کسب و کارهای کوچک ، متوسط و دانش بنیان  در قانون برنامه ششم افزود: با صراحت بیان شده دولت مکلف است با همکاری اتاق تعاون و نیز صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران حداکثر تا پایان اجرای قانون برنامه تمهیدات قانونی لازم را جهت دستیابی سهم تعاون در اقتصاد به 25 درصد با رویکرد کارآفرینی و اشتغالزایی حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط و دانش بنیان بعمل آورد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با تعیین کننده خواندن نقش اتاق و بخش خصوصی در خصوصی سازی به ارائه آمارهایی در زمینه حوزه تعاون و اشتغالزایی در استان پرداخت و افزود: با وجود مشکلات عدیده؛ واحد های تولیدی و صنعتی بخش خصوصی و بخش تعاون استان ، راههای مقابله با این مشکلات را بشکلی فراگرفته اند که با استفاده از این حداقل ها در استان سمنان میزان قابل توجهی شغل خالص ایجاد نمایند.  

غنیان در ادامه با بیان خصوصیات جمعیتی، مهاجرتی، اقلیمی و جغرافیایی استان خواستار احصاء دقیق سهم تعاون در اقتصاد استان توسط اتاق تعاون استان شد.

وی در ادامه صحبت های خود ضمن تشریح نقش تعاون در قانون حمایت از اشتغال و توسعه پایدار در مناطق روستایی و عشایری ، خواستار چابکی بیشتر اتاق در فعالیت های مربوطه شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در بخش پایانی سخنان خود با اعلام آمادگی کامل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان در کمک به موضوع پیشخوان شدن اتاق تعاون ، شرط لازم  آن را فعال تر شدن و اعتماد سازی بیشتر اتاق عنوان کرد و ضمن دعوت اتاق در جلسات کارگروه اشتغال استان خواستار حضور پررنگتر اتاق در سایر جلسات عمومی و تخصصی شد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید